Google’ın VR Studio’sundan İki Klasik VR Oyunu Yakında Vision Pro’ya Geliyor

Owlchemy Labs, her iki oyunun da ( Job Simulator  20 $ ve Vacation Simulator 30 $) Vision Pro'da piyasaya sürüldüğünde ilgili ücretsiz içerik güncellemelerini içereceğini ve stüdyonun "yakında" gelmesinin planlandığını söylüyor.

2 dakika, Okuma Süresi

İki Klasik VR Oyunu Vision Pro için yayınlanacak. Google’ın sahibi olduğu VR stüdyosu Owlchemy Labs, listelerde zirveye çıkan VR oyunları Job Simulator ve onun devamı olan Vacation Simulator’u Apple Vision Pro’ya getireceğini duyurdu.

Stüdyonun ‘Simulator’ serisi, yıllar içinde başarıdan payına düşeni aldı ve her ikisi de tüm önemli VR başlıklarında bir milyonun üzerinde indirme sayısına ulaştı. Kalıcı gücünün bir kanıtı olarak, stüdyonun başarılı iş yeri parodisi Job Simulator, 2016’da orijinal HTC Vive’da piyasaya sürülmesinden bu yana en popüler VR oyun listelerinde düzenli olarak yer alıyor ve her iki oyun da yeni başlayanlar için harika VR deneyimleri sunuyor.

Owlchemy Labs, her iki oyunun da ( Job Simulator  20 $ ve Vacation Simulator 30 $) Vision Pro’da piyasaya sürüldüğünde ilgili ücretsiz içerik güncellemelerini içereceğini ve stüdyonun “yakında” gelmesinin planlandığını söylüyor.

Her iki oyun da başlangıçta VR hareket kontrol cihazları etrafında tasarlandı, 3.500 $ ‘lık Vision Pro’da bu özellikle eksik, bu da birçok geliştiriciyi ya mevcut VR oyunlarını Apple’ın kontrolsüz XR platformuna uyarlamaya çalışırken ya da tamamen yeni bir oyun ve uygulama oluşturmaya çalışırken zor durumda bıraktı.

Bununla birlikte, stüdyonun her iki oyunu da başlığın el izleme özelliklerini kullanacak şekilde uyarladığını varsayabiliriz. Yalnızca nesne odaklı deneyimler oldukları için görmek ilginç olmakla kalmayacak, aynı zamanda diğer VR stüdyolarının da aynı şeyi yapıp yapmadığını izlemek görmüş olacağız. 

2010 yılında kurulan ve 2017 yılında Google tarafından satın alınan Owlchemy, Emmy adayı Rick and Morty: Virtual Rick-ality (2017) ve en son VR oyunu Cosmonious High (2022) ile de tanınıyor . El izleme için sıfırdan inşa edilen ve ilk çok oyunculu özelliğe sahip ilk VR oyunu olacağını vaat eden GDC 2022 teaser’ından stüdyonun neler sunacağını bekleceğiz. Durum ne olursa olsun, stüdyonun en popüler VR oyunlarını mümkün olan her başlıkta yayınlama misyonunu sürdürdüğü açık.

Yorum yazın

TeknoVR