HTC’nin Metaverse Akıllı Telefon Üzerinde Çalıştığı Bildirildi

1 dakika, Okuma Süresi

Görünüşe göre HTC Metaverse akıllı telefon üzerinde çalışıyor. HTC yaklaşık dört yıllık bir aradan sonra akıllı telefon oyununa geri dönüyor. Tayvanlı DigiTimes tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, şirketin VR bölümü HTC Vive, VR ve AR işlevlerine odaklanan hepsi bir arada bir mobil cihaz üzerinde çalışıyor.

HTC başkan yardımcısı Charles Huang, cihazın Viveverse ile birlikte çalışacağını ve yerleşik “metaverse” işlevselliğine sahip olacağını doğruladı. İlk olarak geçen hafta Barselona’daki 2022 Mobil Dünya Konferansı (MWC) sırasında ortaya çıkan Viveverse  akıllı telefon, PC ve şirketin yeni “bağımsız vr gözlüğü” olan Vive Flow aracılığıyla erişilebilen çeşitli etkileşimli dünyalar, uygulamalar ve oyunlardan oluşan açık kaynaklı bir metaverse’dür.

Bu doğruysa VR özellikli mobil cihazı, 2018’de piyasaya sürülen HTC U12+’dan bu yana HTC tarafından üretilen ilk akıllı telefon olaacak. DigiTimes’a göre , HTC’nin Android destekli metaverse akıllı telefonu önümüzdeki ay içinde duyurulabilir. şirket henüz onaylamadı.

Diğer şirketler mobil sanal gerçeklikten uzaklaşmaya devam ederken, HTC, akıllı telefon teknolojisini mevcut ürün hatlarına dahil etmenin yeni yollarını ararken, yaşlanmakta olan pazarı kucaklıyor gibi görünüyor. Vive Flow’un çalışması için zaten Android destekli bir akıllı telefon gerekiyor. Belki de bu metaverse akıllı telefon, şirketin hafif VR gözlükleriyle birlikte çalışacak.

Yorum yazın

TeknoVR