HTC VIVE XR Elite Business Edition Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Piyasaya Sürüyor

Firmaya göre XR Elite Business Edition, kulaklıklı mikrofon seti cihaz yönetimi yetenekleriyle kurumsal düzeyde işlevsellik sunacak. VIVE Business+ erişimi ile birlikte iki yıllık bir garanti sunuyor

3 dakika, Okuma Süresi

Kurumsal çözümler için kullanılacak sanal gerçeklik gözlüğü XR Elite Business Edition. Pazardaki en iyi genişletilmiş gerçeklik (XR) üreticilerinden biri olan HTC VIVE, Çarşamba günü VIVE Business+ çözümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu, yeni bir VIVE XR Elite Business Edition cihazının lansmanını içerecek.

Firmaya göre cihaz, kulaklıklı mikrofon seti cihaz yönetimi yetenekleriyle kurumsal düzeyde işlevsellik sunacak. Bu, şirketlerin bireysel manuel yükseltmeler yerine yükseltme yapmasına, yönetmesine ve tam cihaz filolarına içerik eklemesine olanak tanır.

Yeni cihaz, kurumsal kullanıcıların tüm HTC VIVE VR gözlük filosunu dağıtmasına, yönetmesine ve analiz etmesine olanak sağlayacak. Paket, VIVE Business+ erişimi ile birlikte iki yıllık bir garanti sunuyor.

Cihaz Yönetimi ve Dağıtımı : Kurumsal gözlük sahipleri, cihazlarıyla QR kodlarını tarayarak cihaz yönetim sistemine kaydedebilir. Ekipler, önemli bilgileri ve WiFi’yi ayarlayabilir, güncellemeleri dağıtabilir ve VR gözlük filoları arasında verimli bir şekilde ayarları değiştirebilir.

Uzaktan Kontrollü Verimlilik : İşletmeler, pil ömrü, performans ve önemli gerçek zamanlı veriler için filoları izleyebilir. Bu, kullanıcılara gözlük performansını optimize etmek ve sorunları bildirmek için önemli güncellemeler sağlayacaktır.

Kullanıcı Yönetimi : Şirketler, kurumsal verimlilik için belirli izinlere (yönetici, editör ve görüntüleyici) sahip kullanıcılar da ekleyebilir. Departmanlardaki ekipler, kullanıcı erişimini tek bir platformdan oluşturabilir ve yönetebilir.

Toplu Konfigürasyonlar : Firmalar, havadan (OTA) cihaz yönetimi kontrollerini kullanarak, gözlüklerde ayarları toplu olarak yapılandırabilir. Bunu yapmak, şirketlerin bunları ölçekte, tutarlı ve etkili bir şekilde yönetmesine olanak tanıyor.

vive xr elite business hero

Ek özellikler

Kurumsal kullanıcılar, VIVE Business+’ı kullanarak aşağıdaki uygulama geliştirmelerinden yararlanabilir:

Kiosk Modu, içerik erişim yönetimi ile insanların dikkatini çeker ve dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırır. Platform, yöneticilerin uygulama izinlerini, ağ güvenliğini, öğreticileri ve diğer parametreleri uyarlamasına olanak tanır. Bu, iş hedeflerine ulaşmak için kolaylaştırılmış, kontrollü bir iş akışı oluşturur.

Görsel Odometri (VO) Modu, sürükleyici deneyimler dağıtmak için kullanıcı rotasyonlarını ölçeklendirir. Kullanıcılar, kapsamlı ortam kurulumlarını ortadan kaldırarak gözlükleriyle kayda değer sürükleyici deneyimlere girebilir, bunlarla eğitim alabilir ve bunları vurgulayabilir.

HTC VIVE, XR Gözlüğü Rakipleriyle Öne Çıkıyor

Haber, HTC VIVE XR Elite’in Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) 2023’te tanıtılmasının ardından geldi. HTC VIVE XR Elite Business Edition, Meta Quest Pro, Varjo Aero ve diğerleri dahil olmak üzere orta düzey sanal gerçeklik gözlükleriyle doğrudan rekabet edebilecek durumda.

HTC VIVE XR Elite Business Edition, özellikleri orijinal sürümünden yükselterek, yükseltilmiş işlevselliğe sahip kompakt bir form faktörü sunuyor.

Cihazın bazı özellikleri:

  • Altı serbestlik derecesi (6DoF) hareket takibi
  • 3840 x 1920 birleşik çözünürlük
  • 90 Hz yenileme hızı ile 110 derecelik görüş alanı (FoV)
  • İki saatlik pille gelişmiş ergonomiye sahip çıkarılabilir, değiştirilebilir pil yuvası
  • VIVE Business+ yazılımı ve hizmetleri ile VIVE Business Garantisi ve Hizmetleri (BWS)
  • Kurumsal kullanım için ISO27001 ve ISO27001 küresel güvenlik sertifikası
  • Üretim süreçleri için TAA tarafından belirlenen ülkeler
  • Optimize edilmiş hareket yakalama (mocap) için Eye/Face 3 ve VIVE bilek izleyicileri
  • Aktif soğutma ve havalandırma sistemi
  • Kademesiz gözbebekleri mesafesi (IPD) manuel ayarlayıcı

Ek olarak, 1.299 dolarlık cihaz, işletmeler için birden fazla kullanım durumunu karşılamayı da hedefliyor. Bunlar arasında eğitim ve simülasyon, tasarım görselleştirme, beceri geliştirme, satış ve pazarlama görselleştirme ve işbirliği yer alabilir.

 

Yorum yazın

TeknoVR