Homeworld: Vast Reaches Quest İçin Yeni Bir Oyunuyla Geliyor

1 dakika, Okuma Süresi

Klasik gerçek zamanlı strateji oyunu Homeworld’ün arkasındaki stüdyo FarBridge, Quest için oyuncuları ikonik 3D uzay savaşlarına sokacak yepyeni bir VR oyunu Homeworld: Vast Reaches çıkaracağını duyurdu.

Borderlands stüdyosu Gearbox ile birlikte çalışan stüdyo, Homeworld: Vast Reaches’ın kontroller, oyun tarzı ve özellikler açısından sıfırdan VR için tasarlanmış tamamen yeni bir oyun (yani bir bağlantı noktası veya yeniden düzenleme değil) olduğunu söylüyor. İsteğe bağlı karma gerçeklik moduda olacak.

FarBridge yeni oyununu ile ilgili yorumları:

Bu strateji uzay oyununu yeni bir bakış açısıyla deneyimleyin; destansı uzay savaşlarına yakınlaşın ve kişiselleşin, etrafınızdaki gemilerinize gerçek zamanlı olarak komuta edin. Düşmanlarınıza her yönden ve açıdan stratejik saldırılar gerçekleştirebileceğiniz bu yeni Ana Dünya hikayesinde filonuz parmaklarınızın ucunda. VR’daki bu yeni bakış açısı, aksiyonun ortasındayken birimler oluşturmanıza, filo oluşumlarını şekillendirmenize ve savaş taktiklerini düzenlemenize olanak tanır.

Homeworld 1 ve Homeworld 2 etkinlikleri arasında geçen oyunda yeni Filo Komutanlığı Tyrra Soban’ın rolünü üstleniyorsunuz. Orijinal Kushan Ana Gemisi yeni bir filonun amiral gemisi olarak hizmet vermek üzere emekliye ayrılırken, Ana Dünya Savaşı’nın efsanevi kahramanı Karan S’jet size rehberlik ediyor. Tyrra ve Karan birlikte yeni bir tehditle, hiperuzay çekirdeğinizi ele geçirmek isteyen ve onu elde etmek için Ana Dünyanızı yok etmelerini umursamayan ikiyüzlü yıldızlararası tüccarlar olan Radaa ile karşı karşıyadır.

Oyunu Quest’te istek listesine buradan ekleyebilirsiniz. Henüz kesin bir çıkış tarihi yok, ancak ne zaman yayınlanacağını görmek için takipte olacağız, o yüzden kısa süre sonra tekrar kontrol edin.

TeknoVR