Holoride Arka Koltuk VR Teknolojisi Audi Araçlara Geliyor

2 dakika, Okuma Süresi

Geçen ay HTC Vive, yeni HTC Vive Flow’u araçlarda arka koltuklara getirmek için araç içi VR eğlence şirketi Holoride ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Holoride arka koltuk VR teknolojisi

Bu haftaki SXSW sırasında, Holoride teknolojisinin bu yaz yeni MIB 3 teknolojisiyle seçkin Audi sedan ve SUV’lerde piyasaya sürüleceği ve tüketicilere arka koltuk VR eğlencesinin ilk tadını sunacağı duyuruldu.

Bir blok zinciri ekosistemi tarafından desteklenen platform, aracın hızından ve hareketinden yolculuğun uzunluğuna kadar her şeyi hesaba katan türünün tek örneği “Elastik İçerik” özelliğine sahiptir. Bu, her araç içi VR deneyiminin tamamen birbirinden farklı olacağı anlamına geliyor.

holoride arka koltuk vr teknolojisi

İlginizi Çekebilir

Peki bu sistem tam olarak nasıl çalışıyor? Holoride, hareket verilerini yakalayan ve gerçek zamanlı olarak oyuna dönüştüren bir sensör sistemi olan VoxelFlow‘u kullanmak için Terranet adlı bir şirketle ortaklık kurdu. Daha önce belirtildiği gibi, açık kaynaklı sistem, bir blok zinciri metaverse tabanı etrafında toplanmıştır.

Bu, geliştiricilere yarattıklarından para kazanmanın daha kolay bir yolunu sunmakla kalmaz, aynı zamanda üreticilerin yeni oyunlara ve uygulamalara daha kolay erişmesini sağlayacak. Yolcular, Elrond blok zincirinde NFT satın alma ve satma fırsatına bile sahip olacaklar.

MWC 2022 sırasında katılımcılar, Barselona’yı gezerken platformu uygulamalı olarak kullanma şansı buldular. Sistem, yolcuları arka koltuktaki VR deneyimlerine çekmek için yukarıda bahsedilen HTC Vive Flow’u kullanıyor. Hafif VR gözlükleri, 100 derecelik bir görüş alanına ve 75 Hz yenileme hızına sahip 3,2K çözünürlüğe sahiptir.

Holoride arka koltuk VR teknolojisi

Özel bir hareket kontrolleri veya el takibi yerine, bir 3DoF kontrol cihazı olarak bir Android akıllı telefon kullanılıyor. Kontroller uygulamaya bağlı olarak değişiyor. Örneğin VR oyunu Space Slurpies, akıllı telefonların jiroskopik sensörlerini kullanarak renkli galaksiler arası solucanları kontrol eden oyunculara sahip.

Holoride’ın arka koltuk VR teknolojisini oldukça uzun bir süredir takip ediyoruz, bu yüzden Audi ile ortaklıklarına dair haberler çok heyecan verici. Bir aracın gerçek dünyadaki hareketlerini oyuncuların deneyimine dahil ederek, Holoride’ın esnek içeriği, konum tabanlı VR eğlencesine ve dokunsal geri bildirim teknolojisine yepyeni bir dönüş getiriyor.

Yorum yazın

TeknoVR