AR Masaüstü Platformu-Holografik Masa Oyunları Yolda

Hologramlar masa oyunlarının geleceği mi?

1 dakika, Okuma Süresi

Holografik masa oyunları. AR masaüstü platformu Tilt Five, bu hafta Fransız masa oyunu yayıncısı Asmodee Group’un bir yan kuruluşu olan Asmodee Digital ile AR (artırılmış gerçeklik) teknolojisi kullanılarak hayata geçirilen holografik masa oyunu geliştirmek için yeni bir ortaklık duyurdu.

Resmi duyuruda Tilt Five, AR masaüstü formatı için belirli oyunları yeniden tasarlamak için çalıştıklarını doğruladı. 1995 yılında kurulan Asmodee, Settlers of Catan, GloomhavenPandemic, Ticket to Ride ve Terraforming Mars gibi klasik oyunların arkasındaki firma. Hangi oyunların holografik uyarlamalar alacağı belirsiz olsa da, ekibin bu iddialı yeni girişime dikkat çekmek için tanınabilir bir IP kullanma olasılığı yüksek.

Asmodee Digital CEO’su Pierre Ortolan resmi bir yayında “Asmodee Digital’in hedefi, yeni platformlara harika oyun IP’leri getirmek ve Tilt Five oyunlarımızla etkileşim kurmanın yeni bir yolunu sunuyor” dedi. “Bu yeni teknolojinin ön saflarında yer almaktan ve oyuncularımıza başka hiçbir yerde bulamayacakları ek bir sürükleyicilik düzeyi sunabildiğimiz için heyecanlıyız!” 

holografik masa oyunlarıTilt Five platformu çeşitli teknolojiler kullanarak çalışıyor. Oyuncular, bir çift PC/mobil destekli AR gözlüğü aracılığıyla oyun tahtasında hayata geçirilen sanal içerikle etkileşim kurmak için değnek benzeri kontrolörler kullanıyor. 

Magic Leap’in 2019’daki açılış LEAP geliştirici konferansı sırasında türünün tek örneği sistemi uygulamalı olarak kullanıma sunuldu. Demo, kısa olmasına rağmen, AR masa oyunlarının geleceği hakkında insanları meraklandırdı.

Tilt Five AR masaüstü platformunu 23-25 ​​Mart 2022 tarihleri ​​arasında San Francisco’daki Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) sergiledi.

Yorum yazın

TeknoVR