”Hitman 3 VR” Oyun Tasarımcısı, PC VR Grafiklerini ve Hareket Kontrolünü Paylaştı

1 dakika, Okuma Süresi

“Hitman 3 VR” geliştiricisi IO Interactive’in kıdemli oyun tasarımcısı Eric Møhl, Twitter üzerinden PC VR’da “Hitman 3″ün iki elin tam kontrolünü gösteren bir videosunu paylaştı.

Videoda herhangi bir metin veya açıklama olmamasına rağmen, Ocak ayında planlanan çıkışı göz önüne alındığında, bu videonun PC VR üzerinde çalışan bir oyun olduğu neredeyse kesin. Agent 47’nin ellerin bağımsız kontrolünün eklenmesi, bunun yalnızca PC VR’de mevcut olduğunu da gösteriyor çünkü Ocak 2020’de yayınlanan PSVR versiyonunda bu tür serbest el hareketi kontrolü yoktu.

1640835172942%e6%9d%80%e6%89%8b3

PSVR’de oyuncular giriş için yalnızca DualShock 4 kontrol cihazını kullanabilir ve mobil kontrolörler desteklenmiyor. DualShock 4’ün kontrol şeması, anahtar çalıştırma ve çok sınırlı iki elle hareket kontrolünün bir karışımını sağlar. Oyunu bozmasa da yine de yeterince güvenilir değil ve oyuncunun fiber ip gibi belirli silahları kullanmasına engel oluyordu.

Eric Møhl bu oyun videosunda çok daha fazla özgürlüğe sahip. Ellerini bağımsız olarak kontrol etmek için belli ki bir çeşit VR kontrol cihazı kullanıyor. Bu onun yumruklarını kolayca sallamasına ve kapıyı açmak için ellerini kullanmasına izin veriyor ve hatta ellerini müziğe eşlik edebilecek şekilde sallayabilir.

“Hitman 3”, bir VR versiyonunu piyasaya süreceğini açıkladığından beri, PC VR’ın çıkış tarihi ile ilgili net bir haber yok ancak Ocak 2022’de piyasaya sürülmesi beklenebilir.

Yorum yazın

TeknoVR