HaptX Gloves DK2 (HaptX Eldivenler) Yeni Sürümü Duyuruldu

HaptX Gloves DK2 (HaptX Eldivenler)

HaptX, son teknoloji ürünü VR giriş cihazı (HaptX Eldivenler) olan HaptX Gloves DK2’nin yeni sürümünü duyurdu .

HaptX Eldivenler, VR girdisi için nihai hedef olabilir. Bazıları “dokunsal eldivenler” terimini her parmakta temel titreşim motorları ile parmak izlemeye atıfta bulunmak için kullanır, ancak HaptX gibi şirketler çok daha ileri gider.

HaptX Gloves DK2 (HaptX Eldivenler) Yeni Sürümü

HaptX eldivenler, sanal bir nesneye veya yüzeye yanıt olarak hareketini kısıtlamak için her parmağınızdaki “ekzotendonların” yanı sıra, nesnelerin dokusunu simüle etmek için cildinize fiziksel olarak iten “gerçek temas haptiklerine” (her el için) 133 dokunsal geri bildirim noktasına sahip. Her parmak, mm’nin altında hassasiyete sahip özel bir elektromanyetik sistem kullanılarak benzersiz bir şekilde izlenir.

HaptX eldivenler zaten askeri eğitimNissan tasarımcıları , cerrahi eğitim ve diğer kurumsal kullanım durumları için kullanılıyor.

HaptX Gloves DK2 Orijinallerinden daha küçük, daha hafif ve daha rahatlar. HaptX, dokunsal hasssiyetin de arttığını iddia ediyor.

“ Dünyanın dört bir yanındaki Fortune 500 şirketleri ve hükümetleri, iş güçlerini eğitmek için HaptX Eldiven kullanıyor. Otomobil üreticileri onlarla yeni araçlar tasarlıyor ve test ediyorlar. Şirketler, robotları uzaktan sezgisel olarak kontrol etmek için kullanıyor. Olasılıklar neredeyse sonsuzdur. ”- Jake Rubin, HaptX Kurucusu ve CEO’su

HaptX sok kullanıcıya yönelik bir ürün olmadığı için, önceki modelde olduğu gibi, Eldivenler DK2 için bir fiyat açıklaması yapmayacak. İlgilenen işletmeler fiyat teklifi isteyebilir.

0 0 votes
Reting

Benzer İçerikler

Ücretsiz Oculus Quest 2 Oyunları ve VR Uygulamaları 2021

Bilal TEMIZ

Sandbox VR Geri Dönüyor Las Vegas Lokasyonunun Açılışı 2021 Yazı

Sinem ALADAG

VR Shooter Oyunu, Vail VR Alfa Testi için Katılımcı Arıyor.

Beren BULUT

VR Sosyal Oyun Platformu Rec Room 100 Milyon $ Yatırım Topladı

Sibel UNAL

Pikmin Serisine Dayalı Bir Pikmin AR Oyunu Geliyor

Bilal TEMIZ

Hitman 3: Seven Deadly Sins Yeni DLC Sezonu 30 Mart’ta Başlıyor

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More