HaptX Gloves DK2 (HaptX Eldivenler) Yeni Sürümü Duyuruldu

1 dakika, Okuma Süresi

HaptX, son teknoloji ürünü VR giriş cihazı (HaptX Eldivenler) olan HaptX Gloves DK2’nin yeni sürümünü duyurdu .

HaptX Eldivenler, VR girdisi için nihai hedef olabilir. Bazıları “dokunsal eldivenler” terimini her parmakta temel titreşim motorları ile parmak izlemeye atıfta bulunmak için kullanır, ancak HaptX gibi şirketler çok daha ileri gider.

HaptX Gloves DK2 (HaptX Eldivenler) Yeni Sürümü

VR Eldiven

HaptX eldivenler, sanal bir nesneye veya yüzeye yanıt olarak hareketini kısıtlamak için her parmağınızdaki “ekzotendonların” yanı sıra, nesnelerin dokusunu simüle etmek için cildinize fiziksel olarak iten “gerçek temas haptiklerine” (her el için) 133 dokunsal geri bildirim noktasına sahip. Her parmak, mm’nin altında hassasiyete sahip özel bir elektromanyetik sistem kullanılarak benzersiz bir şekilde izlenir.

HaptX eldivenler zaten askeri eğitim, Nissan tasarımcıları , cerrahi eğitim ve diğer kurumsal kullanım durumları için kullanılıyor.

HaptX Gloves DK2 Orijinallerinden daha küçük, daha hafif ve daha rahatlar. HaptX, dokunsal hasssiyetin de arttığını iddia ediyor.

“ Dünyanın dört bir yanındaki Fortune 500 şirketleri ve hükümetleri, iş güçlerini eğitmek için HaptX Eldiven kullanıyor. Otomobil üreticileri onlarla yeni araçlar tasarlıyor ve test ediyorlar. Şirketler, robotları uzaktan sezgisel olarak kontrol etmek için kullanıyor. Olasılıklar neredeyse sonsuzdur. ”- Jake Rubin, HaptX Kurucusu ve CEO’su

HaptX sok kullanıcıya yönelik bir ürün olmadığı için, önceki modelde olduğu gibi, Eldivenler DK2 için bir fiyat açıklaması yapmayacak. İlgilenen işletmeler fiyat teklifi isteyebilir.

Sanal Gerçeklik Eğitimde VR Kıyafetlerin Kullanımı

Yorum yazın

TeknoVR