HaptX Gloves DK2 (HaptX Eldivenler) Yeni Sürümü Duyuruldu

, son teknoloji ürünü VR giriş cihazı () olan DK2’nin yeni sürümünü duyurdu .

, VR girdisi için nihai hedef olabilir. Bazıları “dokunsal eldivenler” terimini her parmakta temel titreşim motorları ile parmak izlemeye atıfta bulunmak için kullanır, ancak gibi şirketler çok daha ileri gider.

DK2 () Yeni Sürümü

, sanal bir nesneye veya yüzeye yanıt olarak hareketini kısıtlamak için her parmağınızdaki “ekzotendonların” yanı sıra, nesnelerin dokusunu simüle etmek için cildinize fiziksel olarak iten “gerçek temas haptiklerine” (her el için) 133 dokunsal geri bildirim noktasına sahip. Her parmak, mm’nin altında hassasiyete sahip özel bir elektromanyetik sistem kullanılarak benzersiz bir şekilde izlenir.

zaten askeri eğitimNissan tasarımcıları , cerrahi eğitim ve diğer kurumsal kullanım durumları için kullanılıyor.

DK2 Orijinallerinden daha küçük, daha hafif ve daha rahatlar. , dokunsal hasssiyetin de arttığını iddia ediyor.

“ Dünyanın dört bir yanındaki Fortune 500 şirketleri ve hükümetleri, iş güçlerini eğitmek için Eldiven kullanıyor. Otomobil üreticileri onlarla yeni araçlar tasarlıyor ve test ediyorlar. Şirketler, robotları uzaktan sezgisel olarak kontrol etmek için kullanıyor. Olasılıklar neredeyse sonsuzdur. ”- Jake Rubin, Kurucusu ve CEO’su

sok kullanıcıya yönelik bir ürün olmadığı için, önceki modelde olduğu gibi, Eldivenler DK2 için bir fiyat açıklaması yapmayacak. İlgilenen işletmeler fiyat teklifi isteyebilir.

Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments