Haptik Kıyafet ElecSuit

1 dakika, Okuma Süresi

Haptik kıyafet ElecSuit. Güney Koreli spor teknolojisi şirketi Wave kısa süre önce şirketin tescilli iletken silikon teknolojisi “ElecSil”i kullanarak elektronik kas stimülasyonunu (EMS) sanal gerçeklik (VR) ile birleştiren bir elektro-dokunsal kıyafet olan “ElecSuit” piyasaya süreceğini duyurdu.

ElecSuit ve uyumlu programlar, VR oyunları, egzersiz ve sporda kullanım için tasarlandı. Wave’e göre ElecSuit, radyo sinyallerini EMS aerobik, VR yoga ve VR haptikleri ile senkronize hale getiriyor. Ayrıca egzersiz öncesi ve sonrası masaj işlevleri sunarak işlevsel hale getiriyor. Şirket ayrıca oyundaki kullanıcılara dokunsal geri bildirim sağlamak için elektriği kullanarak VR dokunsal oyun içeriği üzerinde çalışıyor.

Haptik Kıyafet ElecSuit

Wave, şu anda üç VR oyun demosu ve ElecSuit ürünlerini kullanabiliyor ve gelecekte işbirliği fırsatlarıyla içeriği artırmayı planladıkları bilgisini aktardı. Bu yıl ElecSuit’in lansmanını açıklayan şirket, 2025 yılına kadar akıllı giyim platformu geliştirmeyi de planlıyor.

Wave’in iletken silikon elektrodu ElecSil, giysilere yalnızca 0,15 mm kalınlıkta, şirket, ElecSil’in sadece ince değil aynı zamanda esnek olduğunu dile getiriyor, yıkanabilir olduğunu ve çok dayanıklı olduğunu ve yüzlerce çekme testinden geçtiğini bilgisi verildi. Son olarak Wave, ElecSuit’in tasarımının “spor giyim kadar rahat” olduğunu söylendi.

Şirkete göre ElecSil teknolojisi, cilt güvenliği, iyi esneklik, dayanıklılık ve ekonomik faydalar dahil olmak üzere birçok avantaja sahip. Genel olarak Wave, teknolojisinin sağlık yönetimi, eğlence ve spor alanlarında potansiyel kullanım örneklerine sahip olduğuna inanıyor.

Wave’in Baş Strateji Sorumlusu Yongjin Lee, “Dört yıldır iletken silikon elektrotları araştırıyor ve geliştiriyoruz ve bu, fonksiyonel spor giyim üretimine. sağlık, Nesnelerin İnterneti ve VR alanlarında akıllı giysilere dönüştü.”

Wave bu ayın sonunda bir Indiegogo kitle fonlaması kampanyası başlatacak. Şirket, kampanyayı ElecSuit projesi için fon toplamak ve global pazara girmek için kullanmayı planlıyor.

Yorum yazın

TeknoVR