Hand Tracking (El izleme) nedir?

Hand tracking () nedir? VR için gerçek el tabanlı girdi, hem VR geliştiricileri hem de yaratıcıları için yeni mekaniklerin yorulunu açacak. Quest’te el takibi, insanların te daha etkileyici olmasına ve sosyal deneyimlerde daha derin bir düzeyde bağlantı kurmasına olanak tanıyacak.

Hand Tracking () teknolojisi ile artık deneyimlerinde daha çok özgürleşeceğiz

Mevcut VR meraklıları ve erken benimseyenler, yalnızca daha doğal etkileşim biçimlerinden faydalanmakla kalmayacak, ayrıca Quest’te Hand tracking () ile, oyun denetleyicilerine aşina olmayan veya bu konuda rahat olmayan kişiler için VR’a giriş engellerini de azaltacak.

Daha da iyisi, VR’a giriş yapmak için bir kontrol cihazı almanıza, şarjl etmenize veya VR gözlük ile eşleştirmenize gerek kalmayacak. Eğlence kullanım örneklerinden eğitim ve girişimciliğe kadar bir çok alanda çok rahat kullanabilecek.

OC6’da, ’nin başlarında Quest’te tüketiciler için deneysel bir özellik ve geliştiriciler için bir SDK olarak piyasaya sürülen Hand tracking () özellikle Oculus Quest 2’nin duyurulması ile birlikte daha çok ön plana çıkan bir kolaylık oldu.

Hand tracking (el izleme)
Hand tracking ()

Önümüzdeki yılın başlarından itibaren VR geliştiricilerinin, kontrolörler veya diğer çevresel cihazlar olmadan te kendi ellerinizi kullanmanıza olanak tanıyan deneyimler oluşturabileceği ve sunabileceği anlamına geliyor.

Oculus Quest Hand tracking () teknolojisi

Bu hafta, kullanıcı arabirimi yazılımı ve teknolojisi üzerine bir sempozyum olan UIST ’de FRL Research, fiziksel klavye olmadan dokunarak yazmayı sağlayan yeni bir yöntemi piyasaya sürdü. nin potansiyel olarak geleneksel yazmanın etkinliğini ve aşinalığını ancak herhangi bir düz yüzeyde sağlayabileceği gösterildi.

Facebook Reality Labs’ta bir araştırma projesi olarak başlayan. Hand tracking (), VR girdisi için yeni bir paradigma oluşturmak için ürün ve tasarım ekiplerinin yakın işbirliği sayesinde hayata geçirildi.

Bugün Quest’te yalnızca tek renkli kameraları kullanılarak parmaklarınızın konumunu anlamak için derin öğrenmeyi kullanan yeni bir yöntem geliştirdi. Aktif derinlik algılama kameraları, ek sensörler veya ekstra işlemciler gerekmiyor. Bu teknoloji, elinizin şekline yaklaşır ve elinizi ile parmak hareketinizi VR’da doğru şekilde göstermek için bir dizi 3D nokta oluşturuyor.

Hand Tracking teknolojisinin VR için güzel bir gelişme olduğu aşikar. sinin her geçen gün daha çok geliştiğini görüyoruz, özellikle Qculus Quest 2 ile birlikte Oculus’un daha düşük maliyet ile bir çok işlevi bir araya getirecek VR gözlük yapısına odaklanması ve son kullanıcıya dönük çalışmaları ile birlikte çevre birimlerini en düşük seviyede tutarak maliyetlerin azaltıldığı gibi teknolojinin algıyı daha da zenginleştirdiğini görüyoruz.

Benzer İçerikler

JVC, 120 Derece FOV ve Göz Başına 2.5K Çözünürlük ile Kurumsal XR Gözlüğünü Tanıttı

Mina

BTS, Yeni Müzik Paketi ile Beat Saber da, İşte Fragman

Mina

Medal of Honor: Above and Beyond Gallery Tanıtım Videosu

Sinem ALADAG

Oppo, Oppo AR Glass 2021 Ar Gözlüğünü Tanıttı

Mina

POPULATION: ONE Quest ve Rift Platformları için Yayınlandı

Mina

Infinite Office Kendi VR Sanal Ofis Alanınızı Oluşturmanıza İzin Veriyor

Beren BULUT
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x