Oculus Quest 2 Canlı yayın Yapma, Oyunu kaydetme

1 dakika, Okuma Süresi

Oculus Quest 2 Canlı Yayın Yapın veya VR Oyununuzu Kaydedin,

Oculus Quest 2 Canlı yayın ve oyunlarınızı kayıt etme. VR kadar havalı bir şeyle, deneyimi paylaşmak istemek doğaldır. Oculus Quest 2 ile birlikte gelen birçok paylaşım seçeneği var. Oyununuzun videolarını kaydedebilir, ekran görüntüleri alabilir, telefonunuza veya TV’nize bir video yayınlayabilir ve hatta izleyicilere çevrimiçi olarak yayınlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Başlığınızda, sağ kumandanızdaki Oculus düğmesine basarak Görev menüsünü açın. Paylaş (Share) bölümünü bulun (çizgiler simgesiyle birbirine bağlanan üç nokta).
  2. Paylaş menüsünün üst kısmında artık Video Kaydet, Fotoğraf Çek, Canlı Yayına Geç ve Yayınla arasında seçim yapabilirsiniz.
oculus-quest-2-canlı

oculus quest 2 canlı

Oyunun ortasında bu işlemlerden herhangi birini hızlı bir şekilde yapmak için “video kaydet”, “ekran görüntüsü al”, “yayınla” veya “akışla” diyebilmek için Sesli Komutları da kullanabilirsiniz.

Oculus akıllı telefon uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuza yayın yapabilirsiniz. Ayrıca Chromecast ile bir TV gibi ağınızdaki uyumlu herhangi bir cihaza yayın yapabilirsiniz.

Quest 2 deneyiminizi internette yayınlamanıza izin veriyor, ancak şuan için ne yazık ki yalnızca Facebook’ta yayın yapabilirsiniz.

Kaydedilen videolar ve çekilen fotoğraflar Qculus Quest 2’nin  dahili hafızasında saklanır, bunlara Paylaş menüsündeki ‘Tümünü Görüntüle’ (View All) düğmesini tıklayarak erişebilirsiniz. Düzenlemek ve paylaşmak için videoları ve ekran görüntülerini, Quest 2’yi bir bilgisayara da bağlayarak indirebilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR