Oculus Quest 2 Canlı Yayın

Oculus Quest 2 Canlı yayın Yapma, Oyunu kaydetme

Canlı Yayın Yapın veya VR Oyununuzu Kaydedin,

Canlı yayın ve oyunlarınızı kayıt etme. VR kadar havalı bir şeyle, deneyimi paylaşmak istemek doğaldır. Oculus Quest 2 ile birlikte gelen birçok paylaşım seçeneği var. Oyununuzun larını kaydedebilir, ekran görüntüleri alabilir, telefonunuza veya ’nize bir yayınlayabilir ve hatta izleyicilere çevrimiçi olarak yayınlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Başlığınızda, sağ kumandanızdaki Oculus düğmesine basarak Görev menüsünü açın. Paylaş (Share) bölümünü bulun (çizgiler simgesiyle birbirine bağlanan üç nokta).
  2. Paylaş menüsünün üst kısmında artık Kaydet, Fotoğraf Çek, Canlı Yayına Geç ve Yayınla arasında seçim yapabilirsiniz.
Oculus-Quest-2-Canlı
Canlı

Oyunun ortasında bu işlemlerden herhangi birini hızlı bir şekilde yapmak için “ kaydet”, “ekran görüntüsü al”, “yayınla” veya “akışla” diyebilmek için Sesli Komutları da kullanabilirsiniz.

Oculus akıllı telefon uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuza yayın yapabilirsiniz. Ayrıca Chromecast ile bir gibi ağınızdaki uyumlu herhangi bir cihaza yayın yapabilirsiniz.

Quest 2 deneyiminizi internette yayınlamanıza izin veriyor, ancak şuan için ne yazık ki yalnızca Facebook’ta yayın yapabilirsiniz.

Kaydedilen lar ve çekilen fotoğraflar Qculus Quest 2’nin  dahili hafızasında saklanır, bunlara Paylaş menüsündeki ‘Tümünü Görüntüle’ (View All) düğmesini tıklayarak erişebilirsiniz. Düzenlemek ve paylaşmak için ları ve ekran görüntülerini, Quest 2’yi bir bilgisayara da bağlayarak indirebilirsiniz.

Benzer İçerikler

BattleGroupVR, VR uzay strateji Oyunu

Beren BULUT

Solaris Offworld Combat – VR Esport Oyunu

Mina

Temmuz 2019 Steam VR Gözlük Kullanımı Anketi

Mina

Oculus Rift S İnceleme ve Teknik Özellikler

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x