Yeni Uygulama Gerçek Zamanlı 3D Hologramları iPhone’a Getiriyor

2 dakika, Okuma Süresi

Gerçek zamanlı 3D hologramları. Slovak yazılım şirketi Matsuko, yeni holografik iletişim uygulamasını bu hafta 14. yıllık SXSW Pitch sırasında piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Uygulama, bir iPhone ve uyumlu XR cihazları kullanarak gerçek dünya ortamınız üzerinde gerçeğe yakın 3D hologramları yansıtmak için AR ve AI teknolojisinin bir kombinasyonunu kullanır.

matsukahologram

Uygulamanın arkasındaki fikir, 3D hologramları gerçek zamanlı olarak kolayca kaydetmenize ve paylaşmanıza izin vererek daha doğal bir uzaktan iletişim biçimi sunmak. Sadece iPhone’un kamerasını yüzünüze doğrultun ve konuşmaya başlayın. Nreal veya Microsoft HoloLens 2 gibi uyumlu bir XR cihazına sahip olanlar, iPhone tarafından yakalanan hologramı 3D gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir.

“Geçtiğimiz iki yıl bize bir şey gösterdiyse, o da insanlar olarak birbirimizin varlığına ihtiyacımız olduğudur. MATSUKO’nun kurucu ortağı ve CEO’su Maria Vircikova resmi bir yayında , “Uzaktan iletişimde uzun bir yol kat etmemize rağmen, bugünün araçları hala çok uzak” dedi.

matsukahologram 1

“Beynimiz üçüncü boyut için kablolanmıştır ve insanların fiziksel olarak orada oldukları hissine ihtiyacımız var. SXSW Pitch’teki jüri üyelerine çözümümüzün gerçek bir holografik varlığı nasıl sağladığını ve bunun insanların duygusal olarak bağlantı kurmasına nasıl yardımcı olabileceğini göstermekten heyecan duyuyorum.”

Bunun gibi bir teknolojinin kullanım durumları neredeyse sonsuzdur. Uygulama, eğitim ve öğretimden telekonferans ve eğlenceye kadar her şey için kullanılabilir.

iOS kullananlar, Matsuko uygulamasını App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilir. Hologramlar, yolda Meta Quest 2 desteği ile Nreal ve Microsoft HoloLens 2 gibi XR gözlükleri kullanılarak gerçek zamanlı olarak görüntülenebilecek.

Yorum yazın

TeknoVR