VIVE Focus 3 Eye Tracker ve VIVE Focus 3 Facial Tracker Satışa Sunuldu

HTC Vive Focus 3 Yüz ve Göz Takibi Desteği Geldi

3 dakika, Okuma Süresi

Vive Focus 3 için iki yeni aksesuar olan Focus 3 Eye Tracker ve  Focus Facial Tracker tanıttı. HTC Vive bu hafta, bağımsız VR gözlüğüne hem yüz hem de göz izleme desteği sunan yeni aksesuarlarını satışa sundu. Şirket, bu cihazların eğitim ve insan kaynaklarından, diğer endüstri ve mesleklere kadar bir bir çok senaryoda faydalı olacağını umuyor.

vivefocustracking 1

Vive Focus 3 için iki yeni aksesuar olan Focus 3 Eye Tracker ve  Focus Facial Tracker tanıtıldı.

HTC resmi bir yayında, “ Yeni VIVE Focus 3 Yüz İzleyici, daha canlı sanal insan etkileşimlerine izin veriyor ve VTuber’ların gelecekte nasıl performans göstereceği üzerinde büyük bir etkisi olacak” dedi. VIVE Focus 3 Eye Tracker’ın doğruluğu ve basitliği, VTuber’ların canlı performanslarını güçlendirerek potansiyellerinden daha fazlasını açığa çıkarmalarını sağlayacak.”

Vive Focus 3 Yüz İzleyici, 38 karışım şekli aracılığıyla ifadeleri takip edebilen bir mono-izleme kamerasına sahip. Kamera yanaklarınızı, çenenizi, dudaklarınızı, dişlerinizi ve dilinizi takip ederek gerçek zamanlı olarak ayrıntılı yüz ifadeleri yakalıyor. 60 Hz’lik bir izleme hızı, sesiniz ile oyun içi avatarınızın ağız hareketleri arasında çok az veya hiç gecikme olmaması anlamına gelir.

vivefocustracking 3

Yüz İzleyiciyi kurmak için ek donanım veya adaptör gerekmiyor. Tek yapmanız gereken cihazı Vive Focus 3 gözlüğünüzdeki USB Type-C bağlantı noktasına takmak.

Şirket, “Yüz izlemenin faydaları çok büyük, sunum koçluğu, müşteri hizmetleri yönetimi, eğitim ve daha pek çok konuda yumuşak becerileri geliştiriyor” diye ekledi. “Kullanıcılar, eğitim ve sağlıktan insan kaynaklarına ve yaratıcı endüstrilere kadar birçok uygulamada daha iyi gerçek yaşam sonuçları elde etmeye yardımcı olarak, duygusal hazırlıklarını izleyip iyileştirebilir.”

vivefocustracking 4

IR aydınlatıcılarla tamamlanmış bir çift kamera kurulumu olan Vive Focus 3 Eye Tracker var. Bu ek donanım, bakış yönünüz ve başlangıç ​​noktanızdan göz bebeği boyutuna ve göz açıklığına kadar her şeyi izleyerek daha gerçekçi bir VR gözlük içi deneyimi vaat ediyor.

Bakış temelli etkileşimler, yalnızca belirli insanlara veya nesnelere bakarak sanal dünyayla etkileşime girmenizi sağlar. Foveated rendering, geliştiricilerin GPU iş yüklerini en aza indirmesini sağlıyor. Gerçekçi göz hareketleri ve göz kırpma, daha sürükleyici VR içi konuşmalar sağlar.

vivefocustracking 2

HTC , “Vive Focus 3 Eye Tracker, eğitim ve öğretim senaryoları için mükemmel olan, kullanıcıların niyetlerini anlamak ve geri bildirimi geliştirmek için ne gördüğünü görmenize olanak tanıyor” dedi. “Sonuçları iyileştirmek için performans ve etkileşim hakkında içgörüler elde etmek için ısı haritalama ve bakış izleme ile süreyi ölçün ve yönü belirleyin. VIVE Focus 3 Eye Tracker ayrıca kullanıcıların bir ürünle doğal olarak nasıl etkileşime girdiğini anlamaya ve kullanıcı amacı hakkında eyleme geçirilebilir içgörüler ortaya çıkararak deneyimi iyileştirmeye yardımcı oluyor.”

VIVE Focus 3 Eye Tracker’ı 216 £ (248,24 $) karşılığında ve VIVE Focus 3 Facial Tracker’ı  83 £ (95,39 $) karşılığında satın alabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR