Firewatch VR Modu Artık Ücretsiz Olarak Oynanabilir.

Modun kendisi ücretsiz olsa da, VR'de oynamak için oyunun bir kopyasına sahip olmanız gerekiryor.

2 dakika, Okuma Süresi

Firewatch VR modu artık ücretsiz. 2016’da piyasaya sürülen Firewatch, Camp Santo tarafından son on yılın en benzersiz tek oyunculu macera oyunlarından biri. 1980’lerin sonlarında Wyoming vahşi doğasında geçen bu tanınan klasik oyun, güzel görselleri, ilgi çekici hikayesi ve büyüleyici genişleyen senaryosu sayesinde sadık bir takipçi kitlesini korumuştur.

Yaklaşık bir yıl önce, ‘Raicuparta’ olarak da bilinen Ricardo Lopes, hareket kontrolü desteğinin yanı sıra VR’ye özgü konfor seçenekleriyle tamamlanan ödüllü oyun için resmi olmayan bir VR modu üzerinde çalışmaya başladı. Daha önce sadece Patreon abonelerine açık olan Lopes, bu hafta Two Forks VR modunu herkese %100 ücretsiz olarak sundu.

İlgilenenler Github üzerinden açık kaynak modunu indirebilir ve VR’da Wyoming taşrasını keşfetmeye başlayabilir. Bununla birlikte, oynamak için PC’de oyunun uyumlu bir sürümüne ( Steam veya GOG ) sahip olmanız gerekiyor. Xbox Games Pass’a abone olanlar (yalnızca PC) oyuna VR’de de erişebilir.

Herhangi bir PC VR başlığı, Air LinkLinkVirtual Desktop veya ALVR aracılığıyla PC’nize bağlanan bir Meta Quest 2 gibi düzgün çalışmalıdır. Oyunu hangi platformda satın aldığınızdan bağımsız olarak SteamVR’nin kurulu olması gerekir.

Firewatch VR Modu Kurulumu

Kurulum oldukça basit:

  1. Github üzerinden en son mod sürümünü indirin.
  2. Dosyayı PC’nizin herhangi bir yerine çıkarın (kolayca bulabildiğinizden emin olun).
  3. “Firewatch.exe” dosyasını “TwoForksVRInstaller.exe” dosyasına sürükleyip bırakın.

Firewatch şu anda Steam ve GOG üzerinden 19,99 dolara satılmaktadır. Oyun ayrıca Xbox Games Pass abonelerine (PC) ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Yorum yazın

TeknoVR