Facebook Messenger Grup Efektleri Özelliğini Tanıttı

Facebook'un çok oyunculu AR deneyimleri koleksiyonuyla bir sonraki görüntülü aramanızı etkileşimli bir partiye dönüştürün.

2 dakika, Okuma Süresi

 Messenger grup efektleri, Facebook kullanıcılarının grup görüntülü görüşmeleri sırasında çeşitli AR deneyimleriyle etkileşime girmesine olanak tanıyan Facebook Messenger ve Messenger Rooms’ta bulunan yeni bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Mevcut AR efektleri yalnızca tek bir kullanıcıya uygulanabilirken, Grup Efektleri, basit bir yüz filtresi ile gruptaki herkesi aynı anda etkiler.

facebook messenger grup efektleri ozelligini tanitti

Grup Efektleri standart yüz filtrelerinizden çok daha fazlasını sunuyor ve bunlardan da bol miktarda bulunmakta. Çok oyunculu AR oyun deneyimleri, diğer kullanıcılara karşı gerçek zamanlı olarak rekabet etmenize olanak tanıyor. Facebook Messenger ve Messenger Rooms’ta 70’in üzerinde Grup Efekti bulunmakta. 

“Grup Efektleri, arkadaşlarınızla bağlantı kurmak için daha ilgi çekici ve etkileşimli bir yol sağlıyor. Ayrıca içerik oluşturucu topluluğunu destekliyorlar ve insanlara kendilerini ifade etmeleri için daha fazla yol sunuyorlar” dedi Facebook Messenger ekibi resmi bir yayında . “Hepimiz fiziksel mesafeyi korumak ve çevremizdeki dünyayla etkileşim kurmak için video görüşmelerine güveniyoruz, özellikle de şimdi. Bu yeni özellik sayesinde bu etkileşimler her zamankinden daha akılda kalıcı, samimi ve heyecan verici hale gelecek.”

facebook messenger grup efektleri ozelligini tanitti 1

Grup Efektleri, içerik oluşturucuların daha karmaşık etkileşimli deneyimler geliştirmelerine olanak tanıyacak şekilde genişletilen Facebook’un yeni Spark AR Multipeer API’si tarafından desteklenmektedir. Spark AR Mulipeer API, ay sonunda tüm geliştiricilerin kullanımına sunulacak.

Grup Efektlerine erişmek için Facebook Messenger uygulamanızı açın. Bir çağrı başlattıktan veya bir odaya girin sonra efekt rehberine erişmek için beyaz gülen yüz simgesine dokunun. Buradan, mevcut seçeneklerden “Grup Efektleri”ni seçmeniz yeterli.

Grup Efektleri için, yakın gelecekte resmi bir Instagram lansmanı planlayan Facebook Messenger ve Messenger Rooms için yayınlandı ve şuan kullanılabilir durumda. Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin .

Yorum yazın

TeknoVR