Facebook Horizon Nedir?

facebook horizon

Facebook Horizon Nedir? Son zamanlarda sanal gerçeklik deneyimleri arasında sosyal vr deneyimleri çok fazla ön plana çıkmaya başladı. Bu anlamda Facebook hali hazırda sosyal medya gücünü sanal gerçeklik deneyimi olarak Horizon ile sürdürmeyi hedefliyor. Facebook Horizon nedir? diye bir soru sorsak bunun cevabını sosyal sanal gerçeklik uygulaması olarak vermek hiç yanlış olmaz.

Facebok Horizon Nedir? Sosyal Sanal Gerçeklik Deneyimi, Olasılık Dünyalarını Keşfedin

Horizon sizi, tüm topluluk tarafından tasarlanan ve oluşturulan, sürekli genişleyen sanal deneyimler evrenini keşfetmeye davet ediyor. Facebook ekipleri tarafından oluşturulan Plaza ve dünyalar da dahil olmak üzere Horizon’da gördüğünüz her şey Horizon oluşturma araçlarıyla oluşturuluyor. Horizon’da görmek istediğiniz şeyleri ve ziyaret etmek istediğiniz yerleri inşa edebilirsiniz.

Facebook Horizon, Sosyal Sanal Gerçeklik Uygulamaları
Facebook Horizon, Sosyal Sanal Gerçeklik Uygulamaları

İnsanlar arasında anlamlı bağlantılar oluşturmak ve Facebook Horizon katılan herkes için güçlü bir topluluk duygusu geliştirmek hedefleniyor. Horizon, sanal gerçeklik dünyaları yaratmak ve kendinizi ifade etmek kadar anlamlı bağlantılarla da ilgili. Facebook Horizon birçok insanın bir araya gelebileceği geniş alanlar hayal ediliyor ve bu şekilde geliştiriliyor. Şu an için herhangi bir alanı en fazla 8 kişi paylaşabiliyor ama facebook ekibi zamanla bu alanlardaki kişi sayısını arttırarak daha büyük topluluklar kurulmasına olanak vermek istiyor.

Facebok Horizon Sosyal Sanal Gerçeklik Deneyimi, arkadaşlarınızla buluşmayı veya yeni insanlarla tanışmayı kolaylaştıran bir VR deneyim olacak. Horizon’da gezinirken birlikte sohbet edebileceğiniz kişiler ile bir partiye katılabilir ve yenilikleri görmek için Horizon Plaza’daki öne çıkan dünyalara göz atabileceksiniz.

0 0 vote
Reting

Benzer İçerikler

Ücretsiz Oculus Quest 2 Oyunları ve VR Uygulamaları 2021

Bilal TEMIZ

Sandbox VR Geri Dönüyor Las Vegas Lokasyonunun Açılışı 2021 Yazı

Sinem ALADAG

VR Shooter Oyunu, Vail VR Alfa Testi için Katılımcı Arıyor.

Beren BULUT

VR Sosyal Oyun Platformu Rec Room 100 Milyon $ Yatırım Topladı

Sibel UNAL

Pikmin Serisine Dayalı Bir Pikmin AR Oyunu Geliyor

Bilal TEMIZ

Hitman 3: Seven Deadly Sins Yeni DLC Sezonu 30 Mart’ta Başlıyor

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More