Facebook Horizon Nedir ?

2 dakika, Okuma Süresi

Facebook Horizon Nedir? Son zamanlarda sanal gerçeklik deneyimleri arasında sosyal vr deneyimleri çok fazla ön plana çıkmaya başladı. Bu anlamda Facebook hali hazırda sosyal medya gücünü sanal gerçeklik deneyimi olarak Horizon ile sürdürmeyi hedefliyor. Facebook Horizon nedir? diye bir soru sorsak bunun cevabını sosyal sanal gerçeklik uygulaması olarak vermek hiç yanlış olmaz.

Facebook Horizon Nedir ?

Sosyal Sanal Gerçeklik Deneyimi, Olasılık Dünyalarını Keşfedin

Horizon sizi, tüm topluluk tarafından tasarlanan ve oluşturulan, sürekli genişleyen sanal deneyimler evrenini keşfetmeye davet ediyor. Facebook ekipleri tarafından oluşturulan Plaza ve dünyalar da dahil olmak üzere Horizon’da gördüğünüz her şey Horizon oluşturma araçlarıyla oluşturuluyor. Horizon’da görmek istediğiniz şeyleri ve ziyaret etmek istediğiniz yerleri inşa edebilirsiniz.

facebok horizon nedir ?

facebook horizon, sosyal sanal gerçeklik uygulamaları

İnsanlar arasında anlamlı bağlantılar oluşturmak ve Facebook Horizon katılan herkes için güçlü bir topluluk duygusu geliştirmek hedefleniyor. Horizon, sanal gerçeklik dünyaları yaratmak ve kendinizi ifade etmek kadar anlamlı bağlantılarla da ilgili. Facebook Horizon birçok insanın bir araya gelebileceği geniş alanlar hayal ediliyor ve bu şekilde geliştiriliyor. Şu an için herhangi bir alanı en fazla 8 kişi paylaşabiliyor ama facebook ekibi zamanla bu alanlardaki kişi sayısını arttırarak daha büyük topluluklar kurulmasına olanak vermek istiyor.

Facebok Horizon Sosyal Sanal Gerçeklik Deneyimi, arkadaşlarınızla buluşmayı veya yeni insanlarla tanışmayı kolaylaştıran bir VR deneyim olacak. Horizon’da gezinirken birlikte sohbet edebileceğiniz kişiler ile bir partiye katılabilir ve yenilikleri görmek için Horizon Plaza’daki öne çıkan dünyalara göz atabileceksiniz.

Yorum yazın

TeknoVR