Facebook Horizon Nedir?

Nedir? Son zamanlarda deneyimleri arasında sosyal vr deneyimleri çok fazla ön plana çıkmaya başladı. Bu anlamda Facebook hali hazırda sosyal medya gücünü deneyimi olarak Horizon ile sürdürmeyi hedefliyor. nedir? diye bir soru sorsak bunun cevabını sosyal sanal gerçeklik uygulaması olarak vermek hiç yanlış olmaz.

Facebok Horizon Nedir? Sosyal Deneyimi, Olasılık Dünyalarını Keşfedin

Horizon sizi, tüm topluluk tarafından tasarlanan ve oluşturulan, sürekli genişleyen sanal deneyimler evrenini keşfetmeye davet ediyor. Facebook ekipleri tarafından oluşturulan Plaza ve dünyalar da dahil olmak üzere Horizon’da gördüğünüz her şey Horizon oluşturma araçlarıyla oluşturuluyor. Horizon’da görmek istediğiniz şeyleri ve ziyaret etmek istediğiniz yerleri inşa edebilirsiniz.

Facebook Horizon, Sosyal Sanal Gerçeklik Uygulamaları
, Sosyal Uygulamaları

İnsanlar arasında anlamlı bağlantılar oluşturmak ve katılan herkes için güçlü bir topluluk duygusu geliştirmek hedefleniyor. Horizon, dünyaları yaratmak ve kendinizi ifade etmek kadar anlamlı bağlantılarla da ilgili. Facebook Horizon birçok insanın bir araya gelebileceği geniş alanlar hayal ediliyor ve bu şekilde geliştiriliyor. Şu an için herhangi bir alanı en fazla 8 kişi paylaşabiliyor ama facebook ekibi zamanla bu alanlardaki kişi sayısını arttırarak daha büyük topluluklar kurulmasına olanak vermek istiyor.

Facebok Horizon Sosyal Sanal Gerçeklik Deneyimi, arkadaşlarınızla buluşmayı veya yeni insanlarla tanışmayı kolaylaştıran bir VR deneyim olacak. Horizon’da gezinirken birlikte sohbet edebileceğiniz kişiler ile bir partiye katılabilir ve yenilikleri görmek için Horizon Plaza’daki öne çıkan dünyalara göz atabileceksiniz.

Benzer İçerikler

XRSpace Manova, 2021’den Önce Avrupa’da Kullanıma Başlayacak

Mina

StressOut Bu Hafta Steam’e Erken Erişime Giriyor

Sinem ALADAG

Varjo’nun Yeni XR-3 ve VR-3 Karma Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Mina

Hand Tracking (El izleme) nedir?

Bilal TEMIZ

Infinite Office Kendi VR Sanal Ofis Alanınızı Oluşturmanıza İzin Veriyor

Beren BULUT

2020 Oynanacak En İyi 10 Steam VR Oyunu

Sinem ALADAG
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments