Demeo, Quest 3 ve Apple Vision Pro için Elle Takibi Ekliyor

Demeo' Güncellemesi, Quest 3 ve Apple Vision Pro'nun Planlanan Lansmanından Önce Elle Takibi Getiriyor

2 dakika, Okuma Süresi

Çözünürlük Oyunları, popüler masaüstü zindan tarama RPG’si Demeo artık en son karma gerçeklik güncellemesiyle Quest 2 ve Quest Pro’da elle izleme desteği sunduğunu açıkladı. Ayrıca, daha önce piyasaya sürülen MR modunda, hem gelecekteki Meta Quest 3 hem de Apple Vision Pro sahiplerine hitap etmeyi amaçlayan birkaç yeni özellik içeriyor.

Demeo’nun bu sonbaharda Quest 3’te onaylanan lansman gününden önce , Çözünürlük Oyunları, oyunun bugünden itibaren Quest 2 ve Quest Pro’da mevcut olan Karma Gerçeklik 2.0 güncellemesini yayınladığını duyurdu.

Geçtiğimiz sonbaharda Demeo’ya eklenen oyunun karma gerçeklik modu, oyuncuların oyun tahtasını sanal dünyadan oturma odalarına taşımasına olanak tanıyor. Artık oyunun Karma Gerçeklik 2.0 güncellemesinde oyuncular kontrol cihazlarını bırakabilir ve ellerini kullanarak minyatürleri alabilir, kart oynayabilir ve zarı atabilir.

Güncelleme aynı zamanda iki yeni MR özelliği de ekliyor: Yerel karma gerçeklik çok oyunculu modunu optimize etmek için ortak konum ve havayı ayarlamak için yerleştirilebilecek dekorasyonlar (mumlar ve posterler dahil).

Özellikle stüdyo, orijinal Quest’in Mixed Reality 2.0 güncellemesini almayacağını, bunun yerine ayrı bir son güncelleme alacağını ve Quest 1’de oyuna devam eden desteğin sona ereceğini söylüyor. Quest 1 için çapraz oyun desteği de durduruldu.

özünürlük Oyunları , oyunun yakında çıkacak olan PvP modu olan Demeo Battles’ın bu yılın sonlarında piyasaya sürüldüğünde Quest 2, Quest 3 ve Quest Pro’da benzer bir MR moduna sahip olacağını söylüyor.

Çözünürlük Oyunları şu anda stüdyonun iş yükünün yarısının MR projelerinin oluşturulmasına odaklandığını söylüyor. Stüdyo, Road to VR’a “2024 ve sonrası için bir dizi cihazda aktif olarak geliştirilmekte olan birden fazla karma gerçeklik oyununa sahip olduğunu, bunların arasında özel kontrol cihazı gerektirmeyen oyun da dahil” olduğunu söylüyor.

Ayrıca stüdyo, Demeo’nun “tamamen sanal ve karma gerçeklik oyunu” için Apple Vision Pro’yu aktif olarak geliştirdiğini ve düz ekran versiyonunun Mac’te yayınlanmasının planlandığını doğruladı.

Yorum yazın

TeknoVR