Blair Witch VR sürümü Oculus Quest için geliyor

1 dakika, Okuma Süresi

Blair Witch VR sürümü Oculus Quest için geliyor. Psikolojik korku oyunu Blair Witch (2019), bir yıldan fazla bir süredir konsol ve PC’de mevcut, ancak bugün geliştiriciler Bloober Team ve Lionsgate, oyunun özel bir sürümünü bu ay Oculus Quest’e getirdiklerini söylüyor.

Blair Witch: Oculus Quest Edition, ” hikayesinin özellikle VR deneyimi için tasarlanmış yepyeni bir versiyonu” olarak tanımlanıyor. 29 Ekim’de Quest’e özel olarak piyasaya sürülecek olan VR oyunun fiyatı 30 dolar olacak.

Bloober, hikaye odaklı korku oyununun “daha fazla etkileşim ve yeni yaratık karşılaşmalarına uyum sağlamak için” yeniden tasarlandığını söylüyor. Bloober, geçen yılın sonunda Layers of Fear VR’da (2019) VR’a geçen korku oyunu Layers of Fear  ile tanınıyor.

Geliştiriciler, oyunun “daha yüksek çözünürlük ve daha kaliteli dokular” kullanımını içeren Oculus Quest 2 göz önünde bulundurularak tasarlandığını söylüyor. VR versiyonunun ayrıca yeni bir kontrol sistemi ve evcil köpeğiniz için sevinme ve getirme hareketleri gibi mekanikler içermesi planlanıyor.

Geliştiriciler, önümüzdeki aylarda ek VR platformlarında da piyasaya sürülmesinin planlandığını söylüyor.

 

Yorum yazın

TeknoVR