Viveport Kendi Orijinal Animesi ‘Birdie Wing’i Duyurdu

2 dakika, Okuma Süresi

HTC’nin VR platformu Viveport, Bandai Namco Pictures işbirliğiyle geliştirilen orijinal anime olan Birdie Wing – Golf Girls’ Story’nin duyurusu ile kanatlarını açıyor. İki şirket, anime hayranlarına ilk resmi fragmanının lansmanı ile geçen hafta yeni şovun gizli bir gösterimini yaptı.

https://youtu.be/Ri89oMIRmSM

Viveport ve Bandai Namco Pictures arasındaki bu yeni proje, yalnızca Viveport’un yatırım yaptığı ilk anime IP’si olmakla kalmayacak, aynı zamanda dünyanın ilk kadınların golf oynaması temalı orijinal animesi olacak. Viveport Genel Müdürü Joseph Lin, resmi bir basın açıklamasında şunları söyledi: “ BIRDIE WING , Viverse stratejimiz için önemli bir kilometre taşı ve dünyanın tek abonelik tabanlı VR içerik platformu olan Viveport INFINITY ile birlikte meta evren çağındaki içerik ekosistemimiz. şekilleniyor.”

Bandai Namco Pictures (BNP) için bu işbirliği Viveport ile yapacaklarının sadece başlangıcı. Bandai Namco Pictures’ın Başkanı ve CEO’su Ozaki Masayuki, “Her zaman orijinal içerik çalışmalarına bağlı kaldık ve bu orijinal kadın golf prodüksiyonu sadece ilk adım. Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere 2D’nin ötesine geçen benzersiz bir animasyon deneyimi sunmak için Viveport ile işbirliğimizi derinleştirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

viveportanime

Bu işbirliği sadece iki şirket için yeni kapılar açmakla kalmıyor, aynı zamanda VR içerik ortaklıkları yoluyla yaratılabilecek inanılmaz içerikleri de vurguluyor. BNP ile bu işbirliği sayesinde Viveport, mobil ve sosyal VR platformları için yapılan eğlenceli sanal eğlence içerikleriyle yeni gelir akışları bulabilecek.

Ancak heyecan burada bitmiyor. BNP ile yeni iş girişimlerine ek olarak Viveport, sanat dünyasına da açıldı. Eylül ayında Viveport , Shu Yamamoto’nun CAT ART’ını içeren sanal bir sanat gösterisi olan Step into Cat Art Online Sergisini başlattı. Bu serginin devamı olarak şirket, A Place for Cat Art ve Cat Creativity başlıklı yeni bir serginin duyurusunu yaptı.

Bu yeni alan, bir VR gözlüğüne sahip herhangi bir ziyaretçinin başkalarıyla kendi 3D kedi resimlerini oluşturmasına izin vererek, etkileyici ve işbirlikçi bir VR deneyimi sunacak. A Place for Cat Art ve Cat Creativity’ye ek olarak Viveport, insanların sergiyi tekrar ziyaret etmelerini sağlamak için Yamamoto’nun CAT ART sergisinde yeni bir gizli oda da oluşturdu. Bu ekleme artık dünya çapındaki ziyaretçilerin keşfetmesi için mevcut.

Kısa süre önce HTC, dünyaca ünlü Çek sanatçı Alphonse Mucha’nın sanat eserlerini içeren kendi NFT mağazasını açacağını duyurdu.

Yorum yazın

TeknoVR