Sosyal VR hangout uygulaması Bigscreen İçin Büyük Güncelleme Yayınlandı

2 dakika, Okuma Süresi

Bigscreen, büyük bir güncelleme oda boyutlarını, video kalitesini ve görev performansını artırıyor. Sosyal VR hangout uygulaması Bigscreen, yeni bir güncellemede bir sürü iyileştirme aldı. Güncelleme, oda boyutunu 15 kişiye çıkarmak dahil, desteklenen tüm gözlüklerde bir dizi iyileştirme içeriyor.

Bigscreen, kullanıcıların bilgisayarlarını VR ortamına çevirerek, oyun oynamayı, interneti kullanmayı, çalışmayı ya da PC’nizde yapabileceğiniz diğer her şeyi arkadaşlarınızla paylaşmalarını sağlayan bir sosyal VR hangout uygulamasıdır. Sevdiklerinizle veya tek başınıza izleyebileceğiniz 2D ve 3D filmlerden oluşan bir kütüphanede buna dahil.

Bigscreen’e bugün sunulan yeni bir güncellemeyle, uygulamaya bazı büyük iyileştirmeler getirdi.

Sosyal VR hangout uygulaması Bigscreen

Belki de en önemli değişiklik, oda boyutlarının aynı anda 15 kullanıcıya kadar izin vermesi. Bu, Quest tarafından oluşturulan odalarda 4 ve PC tarafından barındırılan odalarda 12 kullanıcıdan oluşuyor.

Oyuncu sayısındaki artış, her odan için ayrı olarak yapılandırılmış sunucular tarafından mümkün hale getirilmiş. Geliştiriciler, yeni özel sunucular sayesinde, odadaki diğer kullanıcılara akış kalitesinin kararlılığının önemli ölçüde iyileştirildiğini ve aynı zamanda ana bilgisayar için bant genişliği gereksinimlerini azalttığını söylüyor.

Ve arkadaşlarınızla dolu büyük bir odanız varsa, çok fazla hareket ve ses olsa bile kimin konuştuğunu anlamak artık daha kolay. Bu, geliştiricilerin, uygulamanın Quest sürümüne ilk kez girişleri için performans göz önünde bulundurularak tamamen yeniden yazıldığını söylediği gelişmiş bir mekansal ses sistemi sayesinde, oyunun tüm sürümlerinde paylaşılan bir mekansal ses deneyimi sağlıyor.

bigscreen streaming update 640x360 1

Güncelleme ayrıca , Quest kullanıcılarının bilgisayarlarını arkadaşlarıyla paylaşmak için sanal odalarına aktarmasına olanak tanıyan Bigscreen’in uzak masaüstü özelliğinde önemli iyileştirmeler getiriyor. Daha önce geliştiriciler, uzak masaüstünün 30 FPS’de çalıştığını ve yüksek gecikme, düşük kalite ve ses senkronizasyonu sorunları gibi sorunlar yaşayabileceğini söylüyordu.

Yeni ve geliştirilmiş  Bigscreen uzak masaüstü, 60 FPS’de çalışır ve 100 Mbps’ye kadar yayın yapabiliyor, gecikme süresi potansiyel olarak 20 ms’nin hemen altına kadar düşüyor.

Tüm bu güncellemelerle birlikte geliştiriciler , orijinal Quest üzerinde çalışan Bigscreen’in büyük bir performans artışı elde ettiğini söylüyor. Uygulama, bir odada 8’den fazla kullanıcıyla yerel 72 Hz kare hızını korumakta sorun yaşarken, orijinal Quest artık aynı anda 15 kullanıcıyı çok rahat bir şekilde kaldırabiliyor.

 

Yorum yazın

TeknoVR