Bigscreen 2019 Güncellemesi Beta Olarak Yayınlandı

1 dakika, Okuma Süresi

Sosyal VR uygulaması Bigscreen merakla beklenen 2019 güncellemesi nihayet geldi. En azından beta şeklinde.

2019 güncellemesi, çoğu aşağıdaki videoda vurgulanan bir dizi özellik ile birlikte geliyor. Yeni başlayanlara, diğer ziyaretçilerle tanışmak için geliştirilmiş bir sosyal lobi ve yeni bir sinema gibi yeni ortamlar var. İkincisi oval bir oturma düzeninde oturduğunuz. İçeriği izlerken arkadaşlarınızla sohbet etmenizi sağlayan bir sistem. Özellikle PC VR ile aynı izleme özelliklerine sahip olmayan mobil kulaklıklar için gelen bir sistem.

Bigscreen 2019

Bigscreen 2019 diğer büyük gelişme de, ekranlar. App şimdi daha gerçekçi aydınlatma efektleri için gerçek zamanlı ışık izleme kullanıyor. Ekranlar, uygulamayı çalıştıran donanıma yoğun olarak yüklenmeden, odaları gerçekçi şekilde aydınlatıyor. Oculus Overlay desteği sayesinde sanal ekranlarda netlik artırıldı.

Uygulamanın kullanıcı arayüzü, erişilebilirlik için tamamen düzeltildi, avatarlar çok sayıda yeni özelleştirme seçeneğine sahip, ışınlanma artık ortamlarda hareket etmeyi sağlıyor ve masaüstü ses akışı büyük ölçüde geliştirildi. Mobil VR cephesinde, uygulama aynı zamanda genel ve özel odalar yaratma yeteneğini de arttırıyor.

Aynı zaman da, çökmelere ve ses kesintilerine yönelik çok sayıda hata düzeltildi.

Ancak Bigscreen henüz bu güncellemeler ile sonlanmayacak. 2019 yol haritası daha büyük güncellemeler içeriyor. Bunların arasında, Facebook’un yaklaşmakta olan bağımsız VR gözlüğü Oculus Quest için hazırlık yapıyor. Ekip ayrıca yeni bir arkadaş ve parti sistemi, yerel video dosyalarını oynatabilme ve daha fazla film gecesi üzerinde çalışıyor. Bu yeni özelliklerin olacağı Bigscreen 1.0 güncellemesi 2019 yazına hazır olması planlanıyor.

Bigscreen, Rift, Vive, Windows VR, Go ve Gear VR’de ücretsiz olarak kullanılabilir.

Yorum yazın

TeknoVR