Avatar uygulaması ZEPETO yaklaşık 250 milyon kullanıcı Ulaştı

Güney Koreli avatar uygulaması ZEPETO: yaklaşık 250 milyon kullanıcı, bunların %70'i kadın kullanıcılar

1 dakika, Okuma Süresi

ZEPETO, akıllı telefonunuzda (Android / iOS) bir avatar oluşturmanıza ve kullanmanıza izin veren bir uygulamadır. Oluşturduğunuz bu kendi avatarınıza, makyaj yapmak, onu giydirmek ve uygulama dünyasında diğer kullanıcılarla iletişim kurmak ve oyun oynamanın keyfini çıkarmak için kullanılır.

BBC haberine göre ZEPETO’nun şu anda yaklaşık %70’i kadın olmak üzere yaklaşık 250 milyon kullanıcısı var. Bu, Roblox gibi erkek kullanıcı oranlarının daha yüksek olduğu platformlara kıyasla benzersiz bir örnek. Ayrıca, kullanıcıların %90’ı uygulamanın geliştiricisi olan Güney Kore dışında yaşıyor.

Yazıda geçen sözde biri, 2018’den beri ZEPETO kullanıyor. ZEPETO’da giyilebilecek giysiler gibi dijital ürünler üretiyor ve satıyor ve şu anki geliri “yıllık maaşı 100.000 sterlinin üzerinde”

ZEPETO heyecan verici sanal modası

ZEPETO bugüne kadar, uygulamanın popülerliğinin arkasındaki itici güç olan 1,6 milyardan fazla sanal moda öğesi dağıttı. Sadece ev yapımı ürünler değil, Gucci, Dior ve Ralph Lauren gibi büyük lüks moda markaları da pazara giriyor.

Ek olarak, Kasım 2021’de ZEPETO, uygulamada sanal moda güncellemesini teşvik etmek için burs sağlamak üzere Florida, ABD’de bir moda tasarım okulu olan Instituto Marangoni Miami (IMM) ile bir ortaklık duyurdu.

ZEPETO Baş Strateji Sorumlusu (CSO) Rudy Lee şunları söyledi: “Bazı kullanıcıların meta evrende performans sergilediğini anlamaya başlıyoruz. ZEPETO şu anda sanal bir şarkıcı geliştirmek için plak şirketleriyle de çalışıyor.”

Yorum yazın

TeknoVR