AR Kullanarak Apple’ın Mac Studio’sunun Masanızda Nasıl Göründüğünü Görün

2 dakika, Okuma Süresi

 Apple, Mac Studio ile cihazı gerçek dünya ortamınızda hayata geçiren yeni bir AR deneyimi yayınladı. Bu ücretsiz AR deneyimiyle birkaç bin lira tasarruf sağlayabilirsiniz.

8 Mart’ta yapılan “Peek Performance” etkinliği sırasında Apple, iş istasyonlarından en iyi şekilde yararlanmak isteyen yaratıcı profesyoneller için özel olarak tasarlanmış yeni bir masaüstü bilgisayar olan Mac Studio’yu tanıttı. Cihaz, Apple’ın yeni M1 Ultra bilgisayar çipine sahip olan ve mevcut kişisel bilgisayarlara kıyasla performansta önemli bir gelişme sunan ilk cihazdır.

Tabii ki, tüm bu güç, pahalı bir etiketi de göze almanız anlamına geliyor. M1 Max yonga setine sahip daha az güçlü Mac Studio 1.900 dolar fiyatla başlarken, geliştirilmiş M1 Ultra’ya sahip Mac Studio 3.999 dolardan başlıyor ve bu fiyata 1.599 dolarlık Studio Display bile dahil değil.

Mac Studio’yu satın almakta tereddüt ediyorsanız veya yalnızca cihazın çalışma alanınızda veya ofisinizde nasıl görünebileceğini merak ediyorsanız, Apple, cihazı gerçek dünya ortamınızda hayata geçiren yeni bir AR deneyimi yayınladı.

Tek yapmanız gereken uyumlu bir iPhone veya iPad cihazında apple.com/mac-studio adresini ziyaret etmek ve “Mac Studio’yu AR’de Görüntüle”yi seçmek. Web sitesi daha sonra kamera uygulamanızı açacak, ortamınızı otomatik olarak tarayacak ve gerçek dünyadaki alanınıza sanal bir Mac Studio yansıtacaktır. Ardından, parmaklarınızı ekranda kaydırarak boyutu, açıyı ve konumu ayarlamayabilirsiniz. Çeşitli Apple cihazlarıyla uyumlu olmakla birlikte, LiDAR teknolojisine sahip olanlar (iPhone 13, iPad Pro) en hızlı ve en kaliteli deneyimi sunacaktır.

Tüm Apple ürünleri gibi AR Mac Studio da dokusuna kadar inanılmaz bir ayrıntı düzeyine sahip. En iyi sonuçları elde etmek için, yeterli aydınlatmaya ve sanal nesneyi yansıtacak temiz bir yüzeye sahip olduğunuzdan emin olun. Elbette, nesneyi web sitesinde standart bir 3D nesne olarak görüntülemek için AR özelliğini her zaman devre dışı bırakabilirsiniz, ancak o zaman bunun bir eğlencesi kalmayacaktır.

Apple, AR teknolojisine olan ilgisi konusunda çekingen davranmaya devam ediyor. Şirket şu anda hem VR hem de AR deneyimlerini çalıştırabilen , tüketiciye hazır bir karma gerçeklik başlığı geliştiriyor. Karma gerçeklik cihazının 2023’e ertelendiği söylendi, ancak Apple henüz bu konuda yorum yapmadı. Şirket ayrıca, 2021 etkinlik davetinin bir parçası olarak dahil edilen AR paskalya yumurtaları ile AR teknolojisini davetiyesinde kullanarak bir mesaj mı vermek istedi bilmiyoruz.

Yorum yazın

TeknoVR