Apple, ikinci nesil AR/MR gözlüklerini planlamaya başladı

2 dakika, Okuma Süresi

Tianfeng Securities, Apple’ın ikinci nesil AR/MR gözlüklerinin planlamaya başladığını belirten bir bildiri yayınladı . ağırlık, görünüm, pil sistemi, işlemci vb. iyileştirilecek ve yıllık sevkiyatının on milyonlarca olacağını tahmin ediliyor .

Apple sanal gerçeklik gözlüğü

Apple’ın MR gözlüğü ile ilgili olarak Tianfeng Securities şunları yazdı:

1. Apple gözlüklerinin hem AR hem de VR’ı destekleyebilen bir MR gözlüğü olduğuna inanıyoruz . Bu ürün, yenilikçi bir kulaklık deneyimi sağlamak için kullanım sırasında AR ve VR arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilir.

2. Apple‘ın ikinci nesil AR/MR kulaklıkları için planlamaya başladığı gerçeğine bakılırsa, Apple’ın gözlük ürünleri için net bir uzun vadeli planı var.

3. Birinci nesil ürünün ağırlığı 300-400 G. olabilir. Ağırlık anlamında yapılacak iyileştirmeler, ikinci kuşak ürünün önemli satış noktalarından biri olacağına inanıyoruz.

4. Apple’ın, ağırlığı azaltmak ve hareket kabiliyetini artırmak amacıyla 2024-2026 gibi erken bir tarihte gözlükler için optimize edilmiş yeni bir pil sistemi tasarlayacağını tahmin ediyoruz.

 

Aynı zamanda, Tianfeng Securities, Luxshare Precision’ın Apple’ın ikinci nesil AR/MR gözlüklerinin (birinci nesil Pegatron’dur) NPI (yeni ürün tanıtımı) tedarikçisi olduğunu belirtti, bu da şu anlama geliyor: 1) Luxshare en azından başlangıçta Tedarikçi’ye özel olacak; 2) Apple’ın ikinci nesil AR gözlük sevkiyatları önemli ölçüde artacak.

 

Tianfeng Securities ayrıca şunları yazdı:

1. Birinci nesil ürünlerinin 2022’de yeni ürün geliştirmenin odak noktası olmaya devam edeceğine ve ikinci nesil gözlük ürün geliştirmesinin 2023 2. ve 3. çeyreğinde hızlanmaya başlayacağına inanıyoruz.

2. Genel olarak, Luxshare’in Apple’ın tedarik zincirindeki stratejisi sadece büyük hacimli ürünler üretmektir. Bu nedenle, Apple’ın ikinci nesil AR/MR gözlüklerinin yıllık on milyonlarca sevkiyat hacmine sahip olacağına inanıyoruz.

3. Apple’ın 2023 ve 2024’teki AR/MR gözlük sevkiyatlarının sırasıyla 2,5–3,5 milyon ve 8–10 milyon adet olacağını tahmin ediyoruz.

Yorum yazın

TeknoVR