Apple’ın AR/VR Gözlüğü Üç Ekranla Donatılacak: 2 Mikro OLED Ekran + 1 AMOLED Panel

1 dakika, Okuma Süresi

Söylentiye Göre Apple’ın AR/VR gözlüğü üç ekranla donatılacak: 2 mikro OLED ekran + 1 AMOLED panel. Son MacRumors haberlerine göre, analist Ross Young, müşterilere Apple’ın yaklaşmakta olan başa takılan cihazı “Apple Glasses”ın üç ekran içereceğini söyledi: iki mikro OLED ekran + bir AMOLED panel.

Mikro OLED ekran Sony tarafından sağlanacak ve başa takılan ekranın ana ekranı olacak. Aynı zamanda Young, AMOLED ekranların, bir sabitleme noktası görüntüleme sistemi elde etmek için düşük çözünürlüğün gerekli olduğu çevresel görüş alanlarında kullanılacağını tahmin etti.

Apple’ın AR/VR Gözlüğü, Apple Glasses

1641349998653render

Kısa bir süre önce Sony, VR gözlükler için özel olarak tasarlanmış 4K ekranını tanıttı. Young, inç başına 4000 piksel yoğunluğa sahip bu ekranın Apple için geliştirildiğine inanıyor.

OLED ekranlar, mevcut VR gözlüklerinde sıklıkla kullanılmaz, ancak daha düşük piksel yoğunluğunu seçme eğilimindedir. Apple bu kadar yüksek piksel yoğunluğuna sahip OLED paneller satın alırsa, bu teknolojiyi benimsedikten sonra ürünleri yüksek fiyatlara satılabilir. Bazı analistler bu gözlüğün binlerce dolara satılacağını söylüyor.

Daha önce Apple’ın başlatacağı AR/AR platformunun “Oak” kod adlı rOS üzerinde çalışacağı ve gözlüğün bu yılki Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) tanıtılacağı ve daha sonra piyasaya sürüleceği bildirilmişti.

Yorum yazın

TeknoVR