Apple AR/MR Gözlüğü M2 Staten ve Bora Çiplerini Kullanacağı Söyleniyor

1 dakika, Okuma Süresi

Apple AR/MR gözlüğünün M2 Staten ve Bora çiplerini kullandığı söyleniyor ve 2022’nin dördüncü çeyreğinin sonunda seri üretim bekleniyor.. Ünlü çip tedarik zinciri Mobile Chip Expert, Apple’ın AR/MR gözlüğünün M2 çipinin (kod adı Staten) bir türev versiyonu ve bir yardımcı işlemci olan Bora çipi ile donatılacağını söyledi.

Her iki çip de Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. tarafından üretiliyor ve seri üretim süresinin 2022’nin dördüncü çeyreğinin sonunda olması bekleniyor.

Apple AR/MR Gözlüğü

Geçen hafta Apple‘ın M2 işlemcisinin araştırma ve geliştirmesinin tamamlanmak üzere olduğu ve TSMC’nin 4nm sürecini kullanacağı bildirildi. Gelecekte, Apple’ın kendi geliştirdiği bilgisayar çipleri her 18 ayda bir yükseltilecek.

2022’nin ikinci yarısında, Apple’ın M2 yongasını (kod adı Staten) ve yeni M2X yongasını (kod adı Rhodes) 2023’ün ilk yarısında piyasaya sürmesine öncülük etmesi ve iki yonga piyasaya sürmesi bekleniyor. Farklı grafik çekirdeklerine göre M2 pro ve M2 Max gibi.

Ek olarak, M2 Staten hala 8 çekirdekli bir tasarım kullanacak, ancak ana frekans daha yüksek olacak. GPU çekirdek sayısı M1’de 7 veya 8’den 9 veya 10’a yükselecek, bu da CPU ve grafik performansının M1’e kıyasla iyileştirileceği ve daha yüksek GPU gereksinimleri olan platformlar için daha uygun hale geleceği anlamına geliyor.

Yorum yazın

TeknoVR