Amazon, Oyunlarda ve VR’de Fiziksel Ürünler Sunmaya Başladı

Amazon Anywhere, Amazon eğlenirken bir şeyler satın almanızı istiyor.

1 dakika, Okuma Süresi

Amazon kısa bir süre önce, müşterilerin oyunları oynarken veya sanal bir ortamda çevrimiçi mağazasından fiziksel ürünler satın almalarına olanak tanıyan “Amazon Anywhere” adlı yeni bir hizmet başlattı.

Salı günü şirket, müşterilerin video oyunları oynarken veya sanal gerçeklikte etkileşim kurarken çevrimiçi mağazasından fiziksel ürünler satın almalarına olanak tanıyan “Amazon Anywhere” adlı yeni bir hizmet başlattı.

Şirket, yeni hizmetle müşterilerin oyundan veya hangi mobil uygulamayı kullanıyor olursa olsunlar, Amazon’dan ürün satın alabileceklerini söyledi.

Program, metaverse’de oyuncuları ve alışveriş yapanları çekmeyi amaçlayan girişimler başlatan Nike ve Gucci gibi şirketlerin benzer çabalarını yansıtıyor. Ancak sanal dünyalarda başlatılan çoğu alışveriş seçeneği, fiziksel ürünler değil, sanal ürünler veya diğer dijital ürünler sunuyor.

Amazon, yeni hizmetinin Pokémon Go geliştiricisi Niantic’in artırılmış gerçeklik oyunu Peridot içinde başlatılacağını duyurdu. Satıcı, oyuncuların Amazon hesaplarını oyuna bağlayabileceklerini ve oyundaki karakterlerin yer aldığı T-Shirt’ler, kapüşonlular, telefon aksesuarları ve yastıklar satın alabileceklerini söyledi.

Şirket, web sitesinde, şu anda yalnızca davetle sunulan hizmet için daha fazla geliştiriciyle ortak olmak istediğini söyledi.

Yorum yazın

TeknoVR