5 Milyon Dolarlık Bugatti, VR Yardımıyla Tasarlandı

1 dakika, Okuma Süresi

Bugattii’nin en yeni modellerinden birisi VR yardımıyla tasarlandı. Bugatti Tasarım Direktörü Achim Anscheidt, The Drive ile yaptığı röportajda, Genel Yayın Yönetmeni Kyle Cheromcha ile oturdu ve ekibin geleneksel 3D modelleme yazılımını ve VR teknolojisini kullanarak sadece dokuz ayda 5.000.000 dolarlık bir arabayı nasıl oluşturduğunu konuştu.

bugatti 1

Anscheidt’e göre ekip, W16 Mistral roadster’ın karmaşık bir 3D modelini oluşturmak için popüler CAD yazılımı Blender’ın yanı sıra Alias ​​adlı daha gelişmiş bir programı kullandı ve  daha sonra bir VR gözlük kullanılarak tam ölçekli olarak görüntülenebildi.

Bu tasarım yöntemi, fiziksel kil modellerine olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, otomobil üreticilerinin ürün kalitesini korurken otomobil geliştirme sürecini hızlandırmasına olanak tanıyor. Tasarımcılar, modeli istedikleri zaman ayarlayabilir ve değişiklikleri anında görebilir.

Anscheidt,  The Drive’a “Artık çok VR tabanlıyız” dedi . “Ayrıca kil ve uygulamalı çalışmayı da seviyorum, ancak bugünlerde sanal gözlüklerimiz o kadar iyi ki nihai ürüne çok yaklaşıyoruz.”

“Muhtemelen şimdi 15 yıl öncesine göre yüzde 40 ve beş yıl öncesine göre yüzde 20 tasarruf ettiğimizi söyleyebilirim.”

Daha fazla bilgi için Drive’ın tam raporuna buradan göz atın .

Yorum yazın

TeknoVR