YouTube Vision Pro İçin Tutumunu Değiştiriyor mu?

Apple Vision Pro için YouTube uygulaması geliyor.

1 dakika, Okuma Süresi

YouTube Vision Pro için resmi bir uygulama yayınlayacak. Ocak 2024’te YouTube, Vision Pro’yu desteklemeye yönelik acil bir planının olmadığını açıklamıştı. Ancak geliştirici Christian Selig, Vision Pro için resmi olmayan bir YouTube uygulaması başlatacağını duyurmasının hemen ardından YouTube bir U dönüşü yaptı.

Vision Pro YouTube Uygulaması

Yakın zamanda bir YouTube sözcüsünün şirketin yerel bir Vision Pro uygulaması geliştirmeyi planladığını doğruladığını bildirdi. YouTube sözcüsü Jessica Gibby şunları söyledi: “Vision Pro’nun lansmanını görmekten heyecan duyuyoruz ve YouTube kullanıcılarının Safari’de harika bir deneyim yaşamasını sağlayarak bunu destekleyeceğiz. Şu anda paylaşacak özel bir planımız olmasa da bunu doğrulayabiliriz. Vision Pro Pro uygulamalarının yol haritamızda yer aldığını düşünüyoruz.”

Bazıları YouTube’un tutum değişikliğinin iki nedene dayanabileceğini düşünüyor. Öncelikle Vision Pro piyasadan olumlu geri dönüşler aldı. Analist Ming-Chi Kuo, Apple Vision Pro’nun ilk haftasonunda 160.000 ila 180.000 adet sattığını tahmin ediyor. 3.500 $ gibi yüksek fiyatına rağmen Vision Pro hala güçlü bir başlangıç ​​yapıyor.

İkincisi ise resmi olmayan YouTube programlarının ortaya çıkmasıdır. Bağımsız geliştirici Christian Selig, YouTube’un 19 Ocak’ta Vision Pro uygulamasını başlatmayı planlamadığını açıklamasının ardından “Juno” adlı resmi olmayan bir üçüncü taraf YouTube uygulamasını duyurdu. Christian Selig, blogunda şunları söyledi: “YouTube muhtemelen en çok tükettiğim internet uygulamalarından biri, bu yüzden YouTube, VisionOS uygulamaları geliştirmeyi planlamadıklarını ve iPad uygulamalarını yükleme seçeneğini devre dışı bıraktığını açıkladığında çok üzüldüm.” Ayrıca YouTube yetkilileri üzerinde görünmez bir baskı oluşturuyor.

Şu anda YouTube 3D ve 360 ​​derecelik video modlarını kullanıma sunmuştur ancak ikisi de Vision Pro’yu desteklememektedir. YouTube, Vision Pro yerel uygulamaları hakkında olumlu açıklamalarda bulunsa da şirketin bunları kendi uygulamasına entegre etmeyi planlayıp planlamadığı belli değil.

Kaynak: theverge

Yorum yazın

TeknoVR