Yeni VR Ritim Oyunu Audica 7 Mart’ta Erken Erişimde

2 dakika, Okuma Süresi

Harmonix bugün Twitter’da Audica adında yepyeni bir VR ritim oyunu duyurdu. Görüntülere bakacak olursak, geliştiricinin aynı ritim tabanlı müzik tarzına sahip birinci şahıs nişancı mekaniğinin karışımı gibi görünüyor.

Duyuru tweetleri ve ilk fragmanları dışında Audica hakkında temel olarak hiçbir şey bilmiyoruz. Duyuru fragmanını yukarıda izleyebilirsiniz.

maxresdefault 7

Audica ilk oynadığınız andan itibaren inanılmaz derecede sezgisel ve etkileyicidir. Nefes kesen bir kozmik arenada, renk kodlu hedefler için mavi ve turuncu silahlarınızı kullanın. Zorluk konusunda, Audica oyunu yoğun ve titizdir. Liderlik panolarının tepesinde bir yere sahip olmak istiyorsanız, siz ve silahlarınız ile refleksleriniz çok iyi hale gelinceye kadar pratik yapmanız gerekir, böylece yoğun bir koreografide güzel bir dans gerçekleştirebilirsiniz.

Oyun Bilgilendiricisi ile özel bir röportajda, Harmonix’in kurucu ortağı Alex Rigopulos bazı ekstra detaylar verdi. Görünen o ki, Audica, Harmonix’in prototipini yapmaya yıllar önce başladığı, rekabetçi müzik atıcısı Chroma’nın kalıntılarından geliştirildi.

Röportajlara göre, Audica’da, skeet atışına benzeyen farklı renk ve şekillerden oluşan hedefleri vrumak için hedef alabileceğiniz iki VR silah kullanıyorsunuz. Her hedefin etrafında bir çember var ve bir kez tamamen kapandıktan sonra, müzik ilerledikçe onu vurmanız gereken kesin an geliyor. Bir bakıma, Audioshield veya Beat Sabre gibi görünüyor ve hissettiriyor, ancak kesme veya delme yerine silah tabancası ile bu işi yapıyorsunuz.

Yeni VR Ritim Oyunu Audica

audica harmonix 1

Audica’nın müzik seçimi olarak çoğunlukla elektronik müziğe odaklanacak. Erken erişimde, toplamda on şarkı içerecek şekilde yayınlandığında, müziklerin ilk beşi:

  • 1788-L & Blanke “Destiny”
  • Alison Wonderland “I Want U”
  • Donna Summer “I Feel Love (Afrojack Remix)”
  • James Egbert “The Space”
  • Savant “Splinter”

PSVR’deki Harmonix Music VR, genel olarak eksikti, mini oyunları koleksiyonuna rağmen ilginçti, Rock Rift’teki Rock Band VR ise gerçekten harika fikirleri hayata geçirdi. VR karaoke oyunu Go ve Gear VR’da bile SingSpace, doğru insanlarla iyi bir zaman geçirebiliyordunuz.

Audica geliştirici firmanın dördüncü VR oyunu olacak, 7 Mart 2019 tarihinde Oculus Rift ve HTC Vive’de Erken Erişim olarak Audica’yı oynamayı dört gözle bekleyebilirsiniz. Hem Oculus Home hem de Steam’de olacak.

Harmonix, Audica’yı PSVR ve Quest’e de getirmeyi düşünüyorlar.

Yorum yazın

TeknoVR