CES 2020 Öncesi Yeni VR Eldiveni Teslasuit Glove Tanıtıldı

2 dakika, Okuma Süresi

Teslasuit Glove giyilebilir VR eldiveni. En büyük teknoloji etkinliği CES 2020, kapılarını bir kez daha açarak, dünyanın dört bir yanından gelen firmalar en yeni cihazları ve deneyimleri sergileyecekler. Bazı şirketler sanal gerçeklik (VR) üzerine geliştidikleri. Teslasuit de dahil olmak üzere en yeni ürünlerini sergileyeceklerini şimdiden duyurmaya başladı. Bunlardan biride son kullanıcı satışına çıkacak Teslasuit Eldiveni olacak.

Giyilebilir Teknoloji Yeni VR Eldiveni Teslasuit Glove

teslasuit glove

teslasuit glove

Teslasuit ünitesi ile birlikte veya tamamen bağımsız çalışan kurumsal odaklı VR eldiven, VR’yi bir dizi özel detaylar ile özellikle daha da sürükleyici hale getirmek için tasarlanmış. Bunlar, doku ve dokunma efektleri için her parmağınızdaki haptikleri ve kuvvet geribildirimi sağlayan bir dış iskeleti diyebiliriz. Böylece sanal ortamda kavranan dijital nesnelerin gerçekten oradaymış gibi hissedilmesi sağlanıyor.

Biyometrik geri bildirim, şirketlerin uygulamaya göre kullanabileceği ve kullanıcının duygusal durumu, kalp atış hızı ve stres seviyesinin gerçek zamanlı verilerini yakalayabileceği bir başka özellik. Eldivenleri Teslasuit ile kullanmak isteyenler için yerleşik WiFi ile daha kolay bir bağlantı sağlıyor.

“XR eğitim yeteneklerini genişletmek için Teslasuit Glove oluşturduk. Ancak entegre özellikler dizisi, ürünümüzü çok çeşitli endüstriler için son derece çok yönlü hale getiriyor. Teslasuit Glove 2020’de 2. pazara çıkacak; Şimdi kullanıcıyı çok daha fazlasını yapması için güçlendiriyoruz ”dedi.

giyilebilir teknoloji

giyilebilir teknoloji

Yeni Teslasuit Eldivenlerinin fiyatının ne olacağına dair ayrıntılar henüz açıklanmadı. Bu iş odaklı bir ürün olduğundan, maliyet muhtemelen HoloLens 2 (3000 USD), Magic Leap 1 (2995 $) veya Manus Prime Haptic (5000 €) gibi cihazlara yakın olacaktır.

Dexta Robotics’in bu yılın başlarında piyasaya sürülen Dexmo Enterprise Edition eldivenlerine çok benzeyen bir tasarıma sahip olan Teslasuit Eldiveni CES 2020’de test edilebilecek. TeknoVR olarak giyilebilir teknoloji hakkında gelişmeleri sizler ile paylaşacağız.

Yorum yazın

TeknoVR