Yeni Holografik Platformu SolidLight

SolidLight platformu, özel bir gözlüğe ihtiyaç duymadan gerçekçi 3D "hologramlar" yansıtabiliyor. Yalnızca bir SolidLight Nesnesine dokunmak için uzandıktan sonra onun aslında orada olmadığını anlıyorsunuz. SolidLight, gerçek olarak algılanan şeyi yeniden tanımlayarak görsel iletişimi, izleyici katılımını ve müşteri deneyimlerini sonsuza dek yeniden şekillendiriyor.

3 Okuma Süresi

Yeni holografik platformu SolidLight. Bir zamanlar bilim kurgu olarak kabul edilen holografik teknoloji, son birkaç yılda hızlı bir şekilde gelişti. İster cam çerçeve gibi kişiselleştirilmiş bir sistem ister Microsoft’un HoloLens 2 tarafından desteklenen çok dilli karma gerçeklik hologramı gibi daha gelişmiş deneyimler olsun, sürükleyici teknolojide yeni bir döneme girdiğimiz ortada. Light Field Lab’ın yeni holografik platformu SolidLight, bunun sadece bir başka örneği.

solidlight

Yeni Holografik Platformu SolidLight

Şirket tarafından bu hafta başında açıklanan anahtar teslimi çözüm, şu anda piyasada mevcut olan diğer ürünlere benzemeyen daha gerçekçi 3D görseller vaat ediyor. Sistem, şirketin tescilli WaveTracer™ donanım ve yazılımının bir kombinasyonu tarafından destekleniyor. Light Field Lab’e göre, 28 inçlik SolidLight Yüzey Paneli, her 3D nesneye 2,5 milyar piksele kadar katkıda bulunabiliyor. Bu ekranlar, şirketin fiziksel alanda gerçekçi bir şekilde hareket eden, yansıtan ve kırılan SolidLight Nesneleri olarak adlandırdığı ürünü yansıtıyor. Fiziksel bir alanda hareket ettikçe, tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi, görüntüye bakış açınız da değişiyor.

light field lab debuts 1

İşler tamda burada ilginçleşiyor. Her panel bağımsız olarak çalışabilirken, herhangi bir boyutta 3D holografik görüntüler oluşturmak için birleştirilebiliyorlar. Pazarlama şirketlerinden eğlence mekanlarına kadar herkes, şirkete göre gerçek hayattan neredeyse ayırt edilemeyen gerçekçi 3D hologramlara sahip devasa video duvarları oluşturabilir.

solidlightsystem scaled 1

SolidLight platformundan bekleyebilecekleriniz şunlardır (Light Field Lab tarafından sağlanan):

  • SolidLight Yüzey Paneli – Neredeyse sonsuz ölçeklenebilirlik ve özelleştirilebilirliği sorunsuz bir şekilde sağlayan çerçevesiz 28 inçlik yapı taşı, metrekare başına 10 milyar piksellik etkin yoğunlukla oluşturulan holografik nesne hacmine 2,5 milyar piksel katkıda bulunabiliyor.
  • SolidLight Relay – Gerçek dünya şeffaflık/tıkanma kontrolünü içeren, oluşturulan holografik nesne hacminin fiziksel ortamlarda konumlandırılmasına izin veren ek bir özellik.
  • SolidLight WaveTracer™ – İçerik geliştirme için tescilli gerçek zamanlı ve çevrimdışı işleme yazılımı ve eklentileri. İçerik, gerçek zamanlı olarak herhangi bir 3D sahne ile oluşturulabilir, çevrimdışı hale getirilebilir veya mevcut hacimsel yakalama iş akışlarından yararlanabilir veya 2D dönüştürülmüş varlıklarla entegre edilebilir.
  • Hesaplamalı Donanım – SolidLight Surface ekranlarını sorunsuz bir şekilde yönetmek için sunucuları, GPU’ları, senkronizasyonu ve ağ bağlantısını içerir.
  • Destek ve Bakım – Servis planları, yerinde hızlı yanıt, parça, işçilik ve isteğe bağlı sürekli destek sunuyor.

1633617803 896 holograms get real startup creates objects out of light and

SolidLight ile Daha Gerçekçi Holografik Görüntü

Light Field Lab CEO’su Jon Karafin bir yayında “SolidLight, daha önce deneyimlediğiniz hiçbir şeye benzemiyor” dedi. “Yalnızca bir SolidLight Nesnesine dokunmak için uzandıktan sonra onun aslında orada olmadığını anlıyorsunuz. SolidLight, gerçek olarak algılanan şeyi yeniden tanımlayarak görsel iletişimi, izleyici katılımını ve müşteri deneyimlerini sonsuza dek yeniden şekillendiriyor.”

Yorum yazın

TeknoVR