Sony’nin Yeni 3D Ekranı ELF-SR2 Gözlük Gerektirmiyor

3 dakika, Okuma Süresi

Sony AR/VR  gözlük kullanmadan 3D görüntü veren yeni 3D ekranı. Önümüzdeki ay satın alınabilecek olan ELF-SR2, artırılmış gerçeklik AR gözlükleri veya VR gözlüğü gibi ek donanıma ihtiyaç duymadan sürükleyici 3D içerik sağlayabilen 27 inçlik bir 4K ekran.

Önceki modellerle karşılaştırıldığında, ELF-SR2, gelişmiş bir görüntü sensörü ve çeşitli görüntü kalitesini artıran teknolojilerin yanı sıra daha sağlam işlevsellik ve kurulum esnekliği sunuyor. Şirkete göre cihaz, mimarlar, mühendisler, endüstriyel tasarımcılar, yazılım ve oyun geliştiriciler ve diğer çeşitli meslek sahipleri tarafından kullanılmak üzere tasarlandı. Aşağıda gösterildiği gibi, modern perakende satış alanları için bile pratik kullanım durumları var.

Uzamsal Gerçeklik Ekranı, Gözlüksüz 3D Teknolojisi – ELF-SR2

sony'nin yeni 3d ekranı elf-sr2 gözlük gerektirmiyor

ELF-SR2, yüz izleme teknolojisine ve geniş bir görüntüleme açısına sahip ve kullanıcıların 3D içeriği tutarlı bir şekilde birkaç farklı bakış açısından görüntülemesine olanak tanıyor. SDK’lar açısından, cihaz Unity ve Unreal Engine ile uyumlu ve Open GL ve DirectX11/12 (Open XR bu yıl sonra gelecek) kullanılarak geliştirmeyi destekliyor.

Yeni Spatial Reality Display App Select web sitesi, uyumlu uygulamaların yanı sıra ilgili kullanım durumlarını ve çalışmaları keşfetmenize olanak tanıyor. Ayrıca, 3D projeleri kolayca görüntülemek için kullanılabilen Spatial Reality Display Player uygulaması da bulunmakta.

sony3ddisplay 2

Sony Electronics’te Profesyonel Görüntü Çözümleri Başkan Yardımcısı Rich Ventura yaptığı açıklamada, “Orijinal Uzamsal Gerçeklik Ekranımız, uygulamalı deneyim gerektiren şaşırtıcı bir özgünlük ve gelişmişlik ile 3D içeriği hayata geçirerek müşterileri cezbetmeye devam ediyor” dedi.

“Kullanıcılarımız teknolojiyi sevse de, profesyonellerden aynı soruyu duymaya devam ediyoruz; ‘bu ekranın daha büyük bir boyutu var mı?’ Daha fazla B2B sektörüne ve ortamına genişledikçe, içerik üretimini geliştirmek için daha büyük bir ekrana ek olarak bazı güçlü ve yaygın olarak talep edilen özellikler eklediğimizi söylemekten mutluluk duyuyorum. Bunlar arasında daha geniş bir renk gamı, yeni geliştirilen bir motor, daha gelişmiş yüksek hızlı sensörler ve uygulamalar ve bunların geliştirilmesi için zengin destek yer alıyor – bunların tümü son derece rekabetçi bir fiyata olacak.”

sony3ddisplay 5

ELF-SR2, PC ile uyumlu ve kolayca taşınabilecek şekilde tasarlanmış. Cihaz, bu Mayıs ayında Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 5.000 dolara satışa sunulacak. ELF-SR2, 31 Mayıs-2 Haziran tarihleri ​​arasında Santa Clara, California’da gerçekleşecek olan Augmented World Expo’da (AWE) da gösterilecek.

Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.

3D ekranlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, gözlüksüz 3D teknolojisinin sınırlarını zorlayan iki ek donanım şirketi olan Looking Glass Factor ve Breylon haberimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yorum yazın

TeknoVR