Wooorld VR, Arkadaşlarınızla Dünyayı Gezmenize Olanak Sağlıyor.

'Wooorld VR' Temelde Quest 2 ve Quest Pro için 'Google Earth VR'nin Çok Oyunculu Bir Sürümü Olarak Karşımıza çıkıyor

2 dakika, Okuma Süresi

Wooorld VR ile dünyayı gezin. PC VR uygulaması Google Earth VR ile oynadıysanız, kapsamlı 3D bina taramaları sayesinde, muhtemelen mahallenizi ziyaret ettiğinizde veya yeni maceralara atılarak kendinizi kaybetmişsinizdir. Google Earth VR yalnızca bir PC VR uygulamasıyken, Quest platformu için Wooorld adlı bir üçüncü taraf Quest uygulaması piyasaya sürüldü ve bu uygulama, yalnızca Earth VR’nin  büyüsünü değil, aynı zamanda arkadaşlarınızla dünyayı turlamanıza olanak tanıyan, çok oyunculu eğlenceyi de sunuyor.

Güncelleme: Uzun bir bekleyişin ardından Wooorld sonunda Quest 2 ve Quest Pro’da, Meta Quest Store’da 15$ fiyata alabilirsiniz. Evinizin rahatlığında, dünyanın 3D haritalarına göz atabilmeniz için geçişli AR özelliğine sahip, ayrıca milyonlarca 360 sokak görünümü arasında gezinebilecek, her yerde çizim yapabilecek, fotoğraf çekebilecek ve 360 ​​görüntüleri de kaydedebileceksiniz.

Wooorld VR ayrıca Quest’te coğrafi bilginizi VR’de test eden ‘Where in the Wooorld’ adlı GeoGuessr tarzı bir mini oyunda bulunmakta. Aşağıdaki fragmanda görebilirsiniz.

Wooorld, Google tarafından geliştirilmiyor, ancak Google Haritalar API’lerini iyi bir şekilde kullanıyor, ve istediğiniz tüm 2D veya 3D verilere erişmesini sağlıyor gibi görünüyor.

En büyük farklılıklardan biri, Wooorld’un, Quest’in daha mütevazı mobil yonga setindeki yükü hafifletmek için yapılmış olan, Earth 3D verilerinin daha sınırlı bir şekilde işlenmesini sunmasıdır.

Sesli sohbet, özelleştirilebilir avatarlar ve hatta karma gerçeklik geçişi içeren çok oyunculu deneyimi sunuyor. Ayrıca, bir arkadaşınızla Google’ın Sokak Görünümü fotoğraflarınada erişebilirsiniz.

Wooorld’un arkasındaki isimsiz ekip, aynı zamanda buluttan kendi 3D modellerinizi içe aktarabileceğinizi, not alabileceğinizi, fotoğraf çekebileceğinizi, video kaydedebileceğinizi ve daha fazlasını yapabileceğinizi söylüyor.

Wooorld VR, önce Quest’i desteklemeyi hedefliyor, ilerleyen zamanlarda PC VR, mobil AR ve HoloLens 2 gibi AR gözlüklerine de getirmek istiyor.

Wooorld’un Quest için ne zaman çıkacağı tam olarak belli değil. Son tanıtım videosunda şirket, “yakında” yayınlanacağını söylüyor.

 

Yorum yazın

TeknoVR