Niantic, WebAR Platformu 8th Wall’ı Satın Aldı

2 dakika, Okuma Süresi

WebAR Platformu 8th Wall. Şu anda mevcut olan en popüler konum tabanlı AR deneyimlerinden bazılarının ( Pokémon GO, Pikmin Bloom ) arkasındaki şirket olan Niantic, bugün en önemli satın almalardan biri olarak kabul edilebilecek WebAR geliştirme platformu 8th Wall resmi olarak satın aldığını duyurdu.

8th Wall, geliştiricilerin çeşitli güncel mobil cihazlarda erişilebilen karmaşık etkileşimli AR deneyimleri oluşturmasına olanak tanıyor. Özel uygulamalar gerektiren standart AR deneyimlerinden farklı olarak, 8th Wall’ın WebAR teknolojisi, Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi uyumlu bir WebAR tarayıcısından doğrudan üst düzey AR içeriğine erişmenizi sağlıyor.

Rakip AR platformlarına benzer şekilde, 8th Wall, geliştiricilerin çeşitli etkileşimli AR içeriği oluşturmalarına olanak tanıyan çeşitli araçlara sahip. Bu, dünya efektlerinden ve yüz filtrelerinden görüntü hedeflerine kadar her şeyi içerir; bir geliştiricinin bir AR motorundan isteyebileceği hemen hemen her şey.

Son dört yılda, Spider-Man: Into the Spider-Verse etkileşimli yüz filtresinden Pizz Hut için geliştirilmiş tamamen oynanabilir bir Pac-Man oyununa kadar 8th Wall’un WebAR platformu kullanılarak 50.000’den fazla AR deneyimi geliştirildi. Diğer önemli ortaklıklar arasında LEGO, Porsche, Nike, Honda ve Broadway sayılabilir.

Geçen yıl Niantic, Niantic Lightship Artırılmış Gerçeklik Geliştirici Kitini dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerin kullanımına sunarak küresel bir AR metaverse geliştirmeyi planladığını duyurdu . Söylemeye gerek yok, Niantic’in WebAR teknolojisini gelecekteki uygulamalara dahil etmesi AR endüstrisi için gerçek bir oyun değiştirici olabilir.

Kurucusu Erik Murphy-Chutorian resmi bir yayında. “ Geliştiricilerin her yerde sorunsuz bir şekilde çalışabilecek AR uygulamaları oluşturmasını sağlayacak güçlü bir bilgisayarla görme teknolojisi oluşturmak için 8th Wall’ı başlattık. Bunu, WebAR oluşturmak için eksiksiz bir araç seti ile yaptık, ” diyor

webar platformu 8th wall

“Web tabanlı artırılmış gerçeklik için çok fazla potansiyel var ve bunu Niantic’in gerçek dünyadaki AR evreninin merceğinden çıkarmaya devam edeceğiz. Daha da büyülü paylaşılan deneyimleri teşvik etmek için gezegen ölçeğinde en iyi platform teknolojilerini oluşturmak için Niantic ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. 

WebAR teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin. Niantic ve sayısız projesi hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz . Niantic’in 8th Wall’ın WebAR platformu kullanılarak geliştirilen yeni bir AR deneyimine erişmek için yukarıdaki görüntüyü de tarayabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR