VR Yayıncısı Olarak Avatarınızı Sanal Gerçeklik İçinde Yayınlayın

2 dakika, Okuma Süresi

Birçok VR yayıncısı, sanal gerçeklik video içerikleri çıkarırken, kendilerini sanal dünyanın içinde üçüncü şahıs bakış açısıyla göstermek için karmaşık karma gerçeklik kurulumları kullanıyorlar. Bunu mümkün kılan bir araç olan LIV, artık ReadyPlayerMe’nin ücretsiz, özelleştirilebilir, tam gövdeli avatarları destekleyerek, yeşil bir ekrana ihtiyaç duymadan avatarınızı sanal gerçeklik içinde yayınlamanıza imkan sağlıyor.

Karma gerçeklik akışına ek olarak LIV , bir süredir avatarlarla video akışı desteklemeye başladı. Aslında kendinize benzeyen, benzersiz bir avatar bulmak kolay değildi. LIV, bunu olabildiğince basit hale getirmek için avatar yapımcısı ReadyPlayerMe ile ortaklık kurdu.

ReadyPlayerMe, yalnızca birkaç dakika içinde isteğe bağlı olarak kendi fotoğrafınızı temel alan ücretsiz bir tam vücut avatarı oluşturmanıza imkan veriyor. Avatarı, belli LIV destekli VR oyunlarında karakter olarak kullanabilirsiniz, böylece videolarınızda izleyicilerin hareketlerinizi üçüncü şahıs olarak görmesine izin verebilirsiniz.

VR Yayıncısı Olarak Avatarınızı Sanal Gerçeklik İçinde Yayınlayın

İşte Pistol Whip’teki bir ReadyPlayerMe avatarı örneği LIV üzerinden yayınlanıyor:

ReadyPlayMe’nin avatarları kısmen özelleştirilebilir ve nispeten hızlı bir şekilde istediğiniz avatarı oluşturmak  için yeterince kolay. Gelecekte daha fazla özelleştirme seçeneği görmeyi umuyoruz.

readyplayerme avatar liv vr streaming 1 1 scaled

Buradan Liv için kendi ReadyPlayMe avatarinizi yapabilirsiniz. Avatarınızı başka bir kullanım amacı için indirmek isterseniz buradan bir tane oluşturabilir ve işlemin sonunda farklı uygulamalarda kullanmak üzere .GLB dosyası olarak indirebilirsiniz.

Streamer Atom Bomb Body ayrıca Liv’i yeni avatarınızla yapılandırmak için ayrıntılı bir kılavuza hazırlamış, aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

 

Yorum yazın

TeknoVR