Qualcomm CEO’su ve Meta CTO’su, VR sosyal uygulaması Horizon’da bir araya geldi

1 dakika, Okuma Süresi

Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesinde, Qualcomm Başkanı ve CEO’su Cristiano Amon (Amon) ve Meta Artırılmış ve Sanal Gerçeklik Başkan Yardımcısı Andrew Bosworth (Bosworth) VR Sosyal Horizon uygulamasında gerçekleşti.

İkisi Horizon’da Meta ve Qualcomm’un meta evrenin gerçeğe dönüşmesine yardımcı olmak için nasıl uzun vadeli bir teknik işbirliği kurduklarını konuştu. Meta’nın misyonunun ve Qualcomm ile olan yakın işbirliğinin Meta’nın insanlar arasındaki bağlantıları güçlendirmesine nasıl yardımcı olduğundan bahsettiler.

Meta evreni bir gecede ortaya çıkmış gibi görünüyor, ancak Qualcomm ve Meta bunun için uzun vadeli çalışmalar gösterdi. Qualcomm, her zaman bağlı, çok enerji verimli ve güçlü işleme yeteneklerine sahip donanım ihtiyacı gibi Metaverse ile ilgili teknik gereksinimleri biliyor. Snapdragon XR2 5G platformu bu özellikleri bir araya getiriyor ve VR/AR donanımı aracılığıyla VR sosyal uygulaması Horizon’da Amon ve Bosworth’un deneyimini gerçekleştiriyor.

Metaverse’in daha da geliştirilmesiyle, cihazlar arasındaki bağlantı ve etkileşim talebi de artacak. Böyle bir büyüme trendi altında hem Amon hem de Bosworth, pazarın aşılabilecek potansiyelini gördüler.

Yorum yazın

TeknoVR