VR MMO Zenith, 10 Milyon Dolar Yatırım Aldı

VR MMO Oyunu Zenith için belirli bir çıkış tarihi henüz açıklanmadı, ancak tüm büyük VR platformlarını kapsayan PC VR, Quest ve PSVR'da yayınlanması planlanıyor. 

1 dakika, Okuma Süresi

Yakında çıkacak olan VR MMO Zenith: The Last City, Ramen VR stüdyo tarafından geliştirilmekte,  2019 yılında başarılı bir Kickstarter kampanyası ile 25 bin dolarlık bir hedef belirlenmişken, 280 bin dolar toplamıştı. Ramen VR, 10 milyon dolarlık risk sermayesi topladığını duyurdu. Oyun bu yıl sonlarına doğru tüm büyük VR gözlüklerine uyumlu şekilde piyasaya sürülecek.

Zenith: The Last City, tam gelişmiş bir VR MMO oluşturmak için geliştirme süreci ve sonraki geleceğini güvence altına almak adına büyük bir destek aldı.

VR MMO Oyunu Zenith: The Last City

vrmmo zenith

Bu yılın başlarında yapılan birkaç kapalı alfa testinin ardından, projenin arkasındaki stüdyo Ramen VR, VC firmaları Makers Fund, Anthos Capital ve Dune Ventures‘ın katılımıyla 10 milyon dolarlık A Serisi yatırım topladı.

Bireysel VR oyunları söz konusu olduğunda, çoğu standarda göre 10 milyon dolar çok büyük bir bütçe. Finansmanın çoğu, doğrudan oyuna olmayacak tabiki, şirketi ölçeklendirmek için diğer giderler içinde kullanılacak, Ramen VR gibi bir bağımsız stüdyonun ilk oyunlarını piyasaya sürmeden önce bu kadar büyük parayla desteklenmesi nadir fırsatlardan biri.

Oyun alfa testlerinden elde edilen metrikler yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı, Ramen VR oyuncu tutma oranının en popüler F2P oyunlarınınkilere benzediğini” ve bazı oyuncuların 40 saate kadar zaman geçirdiğini iddia ediyor.

VR MMO Zenith Bu Yılın Sonlarına Doğru Yayınlanacak

VRMMO Oyunu için belirli bir çıkış tarihi henüz açıklanmadı, ancak tüm büyük VR platformlarını kapsayan PC VR, Quest ve PSVR‘da yayınlanması planlanıyor.

Yorum yazın

TeknoVR