AI SILK VR Eldivenleri Parmaklarınızı İzliyor ve Dokunsal Geri Bildirim İçin Elektrikle Uyarıyor

1 dakika, Okuma Süresi

AI SILK, hem dokunsal geri bildirime hem de parmak izlemeye tamamen farklı bir şekilde yaklaşan yeni bir dokunsal VR eldivenlerini gelecek ay CES 2023’te tanıtacak olan bir Japon giyilebilir teknoloji girişimi.

AI SILK, pürüzsüz iletken elyaf üretmek için patentli teknolojilerini kullanarak giyilebilir ürünler geliştiren ve bunları birçok farklı kullanım için elektrotlara dönüştüren bir Tohoku Üniversitesi yan kuruluşudur.

Kurşun Derisi adı verilen kontrolör, bu iletken lifleri barındırıyor;

lead skin vert

380g (~13.5oz) veya piller dahil yaklaşık iki Quest 2 kontrol cihazının ağırlığına sahip olan Lead Skin’in mevcut empedansı, içindeki kumaşın genleşmesi ve büzülmesinden ve ardından derin makine öğrenimi ile geliştirdiği söylenir. AI Silk bir basın açıklamasında, algoritmaların “eldiven giyenlerin fiziksel parmak hareketlerinden amaçlanan eylemleri anladığını” söylüyor.

lead skin controller

Elektrik darbeleri hem avuç içine hem de parmaklara gönderiliyor; bu, diğer VR eldivenlerinde gördüğümüz standart dokunsal motor yapısında olan eldivenlere göre çok işlevsel görünüyor.

Spesifikasyonlar hala zayıf olsa da, gösterişli tanıtım videosunu, kesinlikle izlemelisiniz. Direnç eğitiminin ve yüze yumruk atmanın Lead Skin’in gerçek özellik setine nasıl uyduğu net değil, ancak kahramanımız idolün çevrimiçi eğitim ortağı olarak tanındığından, mevcut detaylar heyecan verici görünüyor.

 

Yorum yazın

TeknoVR