VR Aksiyon RPG Exclusive Oyunu Asgards Wrath 2019’da Geliyor

4 dakika, Okuma Süresi

Oculus ve Sanzaru Games’in (VR Spor oyunu, Marvel Powers United VR) yaklaşmakta olan yeni bir oyun hakkında geçen hafta yayınladıkları şifreli teaser’ı hatırlıyor musunuz? Şimdi, oyunun Asgards Wrath olarak adlandırıldığını ve çok uzun zamandan beri tamamının bir şekilde saklandığını biliyoruz. Blog yazısında, Oculus Studios Executive Producer, Mike Doran, daha önce görmediğimiz ve VR için yaratılmış bir aksiyon-macera RPG’si şeklinde özetliyor.

Asgard’s Wrath, ile ölümlülerin bedenlerinde yaşayan bir İskandinav Tanrı rolünü üstleniyorsunuz. 30 saatten fazla süren macera boyunca, oyunun acımasız yakın dövüşlerinden faydalanmak için epik duygusu ve yerdeki ölümcül savaşçıların bakış açısı ile yükselen bir Tanrı’nın bakış açıları arasında gidip geliyorsunuz.

Asgards Wrath VR Aksiyon RPG Exclusive 2019

Blog yazısında Doran’a göre, Sanzaru “yıllardır” bu başlık üzerinde çalışıyor, yani Marvel Powers United VR den daha önce bile başlanmış bir proje gibi görünüyor. 30 saatten fazla içerik olması daha uzun bir geliştirme süresi olarak aslında VR kullanıcıları için oldukça güzel bir haber. 2019, Oculus’un şu ana kadar VR yazılımına yaptığı en büyük yatırım. Asgard’s Wrath gibi oyunlar bunu ispatlayacak gibi görünüyor.

Blog postasına göre kısa hikaye özeti aşağıdaki gibidir:

“Asgard’ın sakinleri, çekişme ve bencil tavırlarınız ile istismar ederek tükettiğiniz, tanrıların alacakaranlığı ve gazabı üzerinizde olacak. Hikayen Loki ile dramatik, aksiyon dolu bir karşılaşma ile ortamlarda resleşerek başlar. Potansiyelinize büyük ilgi duyuyor ve size gerçek bir tanrıya yakışır davranmayı teklif ediyor. Bu gerçekleşmeden önce, Loki’nin değerinizi test etmek için birkaç isteği var. Her biri bağımsız bir senaryo etrafında dönecek. Yada burada önceden belirlenmiş alemlerin kahramanları ile kaderlerini yerine getirmelerine yardımcı olmak için güçlerini kullanmalısın. “

Asgard’s Wrath , muhtemelen Blade ve Sorcery gibi VR yakın dövüş fiziği simülatörü değil. Bunun yerine, Sanzaru, bu fiziği, oyun oynarken yararlanabileceğiniz kurallarla dolu bir dünya ile oyuna dahil etmeyi amaçlar.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde, Doran’ın “vahşice tatmin edici bir parçalanma” olarak nitelendirdiği şeyin bir örneğini görebilirsiniz. Fragmandaki uzuvların kopup havalanmasını izlemek, acayip güzel ve tatmin edici görünüyor.

Asgard’s Wrath VR Aksiyon RPG Oyunu

asgard

Doran, “Oyunda yapmayı en çok sevdiğim şeylerden birisi hançer gibi size fırlatılan silahları, yakalamak için bir kalkan kullanmak ve yakaladığınız silahı tekrar elinize alarak geri fırlatmak.“ diyor. “Bir başka harika an ise başını kestiğiniz canavarların başlarını havaya atarak havada silahın ile tekrar vurabilmen.“

Tanrı ile ölümlü formlar arasında geçiş yapıldığına dair önceki bir ifadeye geri dönersek. Sanzaru sürekli olarak ölçekli bir oyun yapmayı ve sizi bir VR deneyiminde nasıl etkileyeceğini hedefler. Oyun ilk geliştirilme aşamasında ve aslında ölçek olarak Giant Cop’a benzeyen yalnızca Tanrı kipinde bir oyun olarak tasarlanıyordu, ancak daha sonra ilave oyun çeşitliliği için ölümlülerin yaşama kabiliyetini eklemeye karar verdiler. Şimdi bu, tüm deneyimin temel özelliği olarak geçiyor.

Tabi oyun içinde sadece yaratıkları öldürerek uzuvlarını koparıp sağa sola saçılmalarını görmüyorsunuz. Çözmeniz gereken bulmacalar da olacağı gibi, ekran görüntülerinde ve fragmanlarda gördüğünüz yakın dövüşlerin çoğunu gerçekleştirmek için ölümlü forma geçmek zorunda kalacaksınız. Ana görevler, yan görevler olmak üzere daha pek çok şeyle ilgili bir likit ile AAA kalite ölçeği ve üretim değerleri ile bir şeyler sunmayı hedefliyorlar.

asgard2
asgard1

Bir Oculus temsilcisine göre, 30+ saatlik minimum oyun süresi sadece cazip gelsin diye verilen bir rakam değil, gerçek bir içerik süresi. İçeriği çoğunlukla doğrusal bir tarzda geçiren tek bir oyun ile tamamlayıcıların kalabalığı çok sayıda tekrarlanabilir ve toplanabilir bölümlerle net bir sayı olacaktır.

Blog yazısının en sonunda Doran ayrıca “asynchronous multiplayer” özelliğine de işaret ediyor, ama çok fazla bu özellik ile ilgili detay vermeden sonlandırıyor.

Sanzaru’nun Yeni Bombası VR Aksiyon RPG Asgard’s Wrath

asgard3

Bana güvenebilirsiniz. Skyrim’e 100 moddan daha fazlasını ekleyen adam, tamamı ile VR aksiyon RPG için inşa edilmiş 30 + saatlik devasa bir içerik için müthiş heyecan verici bir deneyim olacak. Bu, Defector ve Stormland ile birlikte Respawn’un üzerinde çalıştığı oyunlar arasında olacak. Artık Rift’in 2019 için özel bir oyunu var.

Asgard’s Wrath Mart ayında GDC 2019’da oynanabilecek. Bu sayede İskandinav Tanrı mitolojisinin güçlerini VR ortamında görmek için çok fazla beklemeniz gerekmeyecek.

Yorum yazın

TeknoVR