Vivid Vision Home İle Kendi Evinizde Tembel Göz Tedavinizi Yapabilirsiniz

, tembel göz bozuklukları için sanal gerçekliğe dayalı bir tedavi imkanı sağlıyor. Optometristler tarafından bu tedavi 2015 yılından bu yana uygulanıyor. Şirket, Vivid Vision Lazy-Eye tedavisini eve kadar genişleten bir donanım/yazılım tabanlı göz tedavisi için yeni teklifler sunmaya hazırlanıyor.

2013 yılında James Blaha tarafından kurulan Vivid Vision (eski adıyla Diplopia) şirketi, tembel göz bozuklukları için sanal gerçeklik tedavisi sunan bir şirket. Program, her iki gözün de normal bir şekilde binoküler görmesini sağlıyor. Vivid Vision, VR başlık setlerini hastanın gözleri ile birlikte düzgün olarak çalışması için bir tedavi yazılımı geliştirdi. Bu yazılımın şu an için 100’den fazla klinikte kullanıldığını da belirtelim.

daha başarılı ve esnek tedavi için umut verici bir başarı oranı sağlıyor. Vivid Vision CTO Dr. Brian Dornbos, ev içi tedaviyi “uygulama büyüteci” olarak adlandırıyor.

Vivid Vision, tedavilerinin ambliyopi, şaşılık ve yakınsama yetersizliği için etkili olduğunu iddia ediyor. Zayıf gözdeki görsel uyarımı arttırarak, baskın gözdeki uyarıyı düşürerek çalışıyor (Bu doğal olarak her göze ayrı görüntüler gösteren cihaz sayesinde bir VR başlıkla rahatça elde edilir). Bu, oyuncunun zayıf gözlerinde önemli ipuçlarını görmesi ve beynin o gözün içinden gelen bilgiye daha fazla ağırlık vermesine yol açan VR oyunları taklidi altında yapılır.

Vivid Vision’ın VR tembel göz tedavisi üzerine Haziran ayında BioMed Journal of Oftalmology Dergisinde yapılan bir çalışma, “yetişkinlikte görülen ambliyopi için yeni bir tedavinin potansiyelini gösteren” pozitif ön sonuçları gösteriyor. Göz teması ve göz damlası gibi diğer tembel göz terapilerine göre VR’a dayalı tedavi alternatif bir seçenektir.

 tedavisini sunan göz doktorları, hastaların muayenehanelerinde tedavinin uygun olup olmadığını anlamak için hastaları değerlendiriyor. Eğer uygunsa  ve başlıklar üzerinde çalışabilecek olan yazılım tabanlı tedavi yöntemini tavsiye ediyor. Doktorlar bu süreci de uzaktan izleyebiliyorlar.

VROTTO, güncel ve gelecek VR Uygulama haberleri hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için lütfen Facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Benzer İçerikler

Hand Tracking (El izleme) nedir?

Bilal TEMIZ

Infinite Office Kendi VR Sanal Ofis Alanınızı Oluşturmanıza İzin Veriyor

Beren BULUT

BattleGroupVR, VR uzay strateji Oyunu

Beren BULUT

Oculus Quest 2 90Hz Etkinleştirme – Oculus Quest 2 İpucu

Beren BULUT

Sony’nin Uzaysal Gerçeklik Ekranı 3D Görüntüleme Sorununa Farklı Bir Açıdan Çözüm Buluyor.

Mina

Oculus Quest 2 Satışta, Fiyatı ve Özellikleri

Beren BULUT
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x