Vision Pro Ne Kadar Dayanıklı?

Vision Pro dayanıklılık testleri camın kırılma direncinin yüksek olduğunu ancak kolayca çizildiğini gösteriyor

3 dakika, Okuma Süresi

Vision Pro ne kadar dayanıklı? Şimdiden sağlamlık testleri yapılmaya başlandı. Bu sayede Apple’ın ilk karma gerçeklik gözlüğünün ne kadar dayanıklı olduğunu görebileceğiz. 3.500 dolarlık cihaz düşmeye oldukça dayanıklı, ancak uzun süre yepyeni görünmesini beklemeyin.

Vision Pro Ne Kadar Dayanıklı, Sağlamlık Testleri

‘Apple Track’in düşme testi, Vision Pro’yu doğrudan yere fırlatan ilk testlerden biri diyebiliriz. Gayri resmi dayanıklılık testi, kafayı duvarlara çarpmak ve çeşitli yüksekliklerden düşmek gibi bir dizi günlük senaryodan geçti. Aşağıdaki 10 dakikalık videoya göz atın veya daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Gözlüğü duvara büyük bir kuvvetle çarpmak birkaç çizikten başka bir işe yaramıyor gibi görünse de, kafa yüksekliğinden düştükten sonra ilk kırılan şey Vision Pro’nun “lamine cam” ön kısmı değil, camı oldu. gözlük desteğindeki dahili bir menteşe gibi görünen yerde gözle görülür şekilde kırılmaya başlayan sağ hoparlör. Tekrarlanan düşüşler diğer tarafta da benzer kırılma gösterdi.

Daha sonra, özellikle de kafa yüksekliğinden daha yüksek olan ikinci düşüş , ekranı tamamen kırılmasına neden oldu.

Buradan itibaren, kamera sensörleri ve dış kısım ile kullanıcının gözlerinin sanal bir temsilini gösteren Vision Pro’nun EyeSight harici ekranı arasında tek bir siyah plastik katman olmasına rağmen, camı soymak ve kullanmaya devam etmek oldukça basit.

‘JerryRigEverything’in testi biraz daha derine iniyor ve camın aslında anahtarlar veya madeni paralar gibi sıradan metal nesneler tarafından çizilebilen, yumuşak plastik laminat bir yapı gibi görünen bir yapının olduğunu gösteriyor. İçiniz cız ederek 13 dakikalık videoyu izleyebilirsiniz.

JerryRigEverything ayrıca standart testler de yaptı: kafa bandında kolayca bir delik açmak, maket bıçağıyla lensleri çizmek, anodize alüminyum kasayı çizmek ve ünitenin esneyip esnemediğini görmek için bir bükülme testi yaptı.

iFixit’in söküm sırasında ortaya çıkardığı 34 gram lamine cam da Apple’ın ilginç bir tercihi. Ancak bu, şirketin benzersiz tasarım felsefesinden büyük oranda anlam taşıyor. Apple’ın yalnızca mevcut ürün serisine görsel olarak benzer bir şey yapması gerekmiyordu, aynı zamanda kullanıcıyı yalnızca cam parçalarından korumakla kalmayıp aynı zamanda kırılmaya karşı iyi bir dirence sahip olacak şekilde yapması da gerekiyordu.

Sonuç olarak, Vision Pro hor kullanıma karşı oldukça dirençli görünüyor, ancak ön camı kırmayı veya başka bir şekilde onarılamaz şekilde hasar vermeyi başarırsanız, onu değiştirmek ucuz olmayacak. İsteğe bağlı Apple Care planı (500 $) olmadan, yeni cam için yaklaşık 800 $ veya Apple Care için 300 $ ödemeye hazır olmalısınız. Yine de, görsel açıdan bu kadar farklı bir şeyin bu kadar kolay çizilmesi utanç verici; muhtemelen Apple’ın kutuya ilk etapta örgü bir saklama kapağı eklemesinin nedeni bu.

Bu testleri bizde yapmak isterdik ama sanırım Vision Pro’ya bu parayı verdikten sonra bırakın bir yere çarpmasını pamuklar içinde saklardık.

Yorum yazın

TeknoVR