Epic Games’in Ücretsiz 3D Tarama Uygulaması Harika Görünüyor

Kolay kullanımı ile 3D tarama uygulamasını kullanarak gerçek nesneleri metaverse'e taşıyın.

2 dakika, Okuma Süresi

Bu haftanın başlarında Epic Games, yeni 3D tarama uygulaması RealityScan için sınırlı bir beta başlattı. Kullanıcılar, standart bir akıllı telefon kullanarak, sanal dünyalarında kullanmak üzere gerçek dünyadaki nesneleri kolayca tarayabilir ve dijitalleştirebilir. Epic’in Windows için 3D fotogrametri yazılımı RealityCapture’a benzer şekilde RealityScan, hiper-gerçekçi 3D modelleri kolayca oluşturmak için kullanılabiliyor.

3D tarama uygulaması RealityScan

3d tarama uygulaması

Uygulama, 2D görüntüleri yakalamak ve bunları otomatik olarak 3D dijital modellere dönüştürmek için akıllı telefonunuzun kamerasını kullanıyor. Tek yapmanız gereken uygulamayı açmak ve karşınıza çıkan rehberle AR talimatlarını takip etmek. Siz veri toplarken uygulama, Epic’in yukarıda bahsedilen RealityCapture fotogrametri teknolojisini kullanarak karmaşık bir 3D model oluşturmak için görüntüleri otomatik olarak birleştirir. Çıkarttığınız modeli daha sonra popüler 3D içerik platformu Sketchfab’a yüklenebilir.

“Dijital deneyimler için gerçek dünyadaki nesneleri modellemek geleneksel olarak karmaşık, teknik ve yoğun emek gerektirir. Şimdi sınırlı beta sürümünde olan RealityScan, insanların RealityCapture ile sevdiği şeyleri hızlı ve kolay 3D tarama ile kameralarını sonsuz bir yaratıcılık kaynağına dönüştürüyor.

“Daha fazla yaratıcı ve hobici 3D fotogrametriyi benimserken, teknolojimizi daha da erişilebilir kılmak istiyoruz, böylece herkes sanal projelerine gerçek dünya nesnelerinin ultra ayrıntılı, dijital modellerini getirebilir. Bugün bu yönde heyecan verici yeni bir adım atılıyor.”

Dün Epic, TestFlight aracılığıyla 10.000 iPhone kullanıcısına erişim sağladı. 24 saatten kısa bir süre sonra beta kullanımı maksimum kapasiteye ulaştı. Şirket, uygulamayı bu baharda iOS’ta ve ardından bu yıl Android cihazlarda başlatmayı planlıyor.  Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.

 

Yorum yazın

TeknoVR