Sony VR Gözlük Prototapi – 4K OLED Mikro Ekran

1 dakika, Okuma Süresi

Sony VR gözlük prototapi. Sony geliştirmekte olduğu 4K OLED mikro ekran ve düşük gecikme teknolojilerini ortaya çıkarttıkları yeni bir gözlük ile prototip olarak sergiledi.

Sony VR Gözlük Prototapi. Bu Teknoloji İle Boyut Ve Ağırlık Oranını Değiştirebilir

PlayStation bölümü altında olmayan ve kendi Ar-Ge merkezlerinde geliştirilen ekran, ‘Sony Teknoloji Günü’ kapsamında bir videoda görücüye çıktı. Yayınlanan bu videoda mühendisler Yasuka Ishihara ve Kei Kimura, iki adet 4K mikro ekran ve yeni düşük gecikme teknolojisi içeren bir VR gözlük prototipi bizlere sundular.

Ayrıca kullanılan mikro ekranlar 4K çözünürlüğe ulaşmakla kalmayıp benzer özellik gösteren diğer gözlüklerinde yaklaşık yarısı kadardı ve bu durum ileride gözlüklerin boyut ve ağırlık olarak ciddi anlamda düşebileceği anlamına geliyor.

Tabiki Sony’nin bu cihazı bu alanda ilk gördüğümüz gözlük değil daha önce Panasonic firması da ,her ne kadar tüketici versiyonu hakkında pek bir işaret olmasada, kendi kompakt VR gözlüklerini sergilemişlerdi. Bunların yanısıra düşük gecikme alanında ise farklı verileri birleştirerek 0,01 saniyenin altında sonuçlar sağladıkları da gelen bilgiler arasında.

Ayrıca görüntülerin çıktısını almak için kullanılan küçük bir cihazı da bir süre gösterdiler ama PSVR 2 tasarımı olup olmadığına dair bir bilgi verilmedi.

Eğer her şey planlandığı gibi giderse ileride daha hafif ve küçük cihazlar ile yorulmadan daha uzun süre oyun oynamak mümkün olabilecek. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizler ile paylaşmayı unutmayın.

Yorum yazın

TeknoVR