En İyi Sanal Gerçeklik (VR) Eğitim Uygulamaları – 2023

5 dakika, Okuma Süresi

Sanal Gerçeklik (VR), işletmeler ve eğitim için hızla ana akım bir teknoloji haline geliyor. Sanal gerçeklik eğitim uygulamaları Son yıllarda, VR alanındaki cihazlar ve yazılımlar daha erişilebilir hale geldikçe, sürükleyici deneyimler için bir dizi etkili kullanım durumu da ortaya çıktı.

VR’den yararlanmanın en çekici yollarından biri, bir eğitim ve öğretim aracı olarak kullanmak. Çalışmalar, yoğunlaştırmanın neredeyse her senaryoda öğrenme sonuçlarını iyileştirebileceğini göstermekte.

Aslında, PWC raporuna göre, sanal gerçeklik eğitim uygulaması kullanan öğrencilerin %40’ı, yeni becerilerini VR’de uyguladıktan sonra kullanma konusunda kendilerine daha fazla güvendiklerini dile getirdi.

Sanal Gerçeklik (VR) Eğitim Uygulamaları

Ek olarak, VR ortamlarındaki öğrenciler eğitim içeriğine 4 kata kadar daha fazla odaklandı ve 3,75 kata kadar daha duygusal olarak bağlandı. Bunun gibi artılar, sayısız geliştiriciye ve yenilikçiye VR eğitimi için heyecan verici yeni çözümler üretme konusunda ilham veriyor. Bizde sizlere en iyi VR eğitim uygulamalarından birkaçını paylaşmak istedik.

ARuVR

ARuVR, VR Eğitim alanının en ileri noktasında desek yeridir. Şirket, diğer işletmelere artırılmış ve sanal gerçeklikte kendi sürükleyici eğitim deneyimlerini kodlama uzmanlarına ihtiyaç duymadan oluşturmaları için ihtiyaç duydukları araçları sağlıyor. Kapsamlı XR bilgisine sahip olmayan kişiler için özel olarak tasarlanmış, genişletilmiş gerçeklik (XR) inovasyonu için dünyanın ilk kurumsal düzeyde uçtan uca platformudur.

ARuVR ekosistemi içinde şirketler, Gerçekten güçlü ve sürükleyici eğitim deneyimleriyle insanları bir araya getirmeyi amaçlayan kapsamlı bir XR yazma sistemi, gerçek zamanlı oturum kontrolleri ve canlı akış araçları bulabilir. ARuVR ortamının tüm bileşenleri, her şirkete veya eğitim kurumuna öğrencileri için herhangi bir XR uzmanlığı olmadan gerçekten benzersiz bir deneyim yaratma gücü vermek için birlikte çalışır.

Avantis Education

Sürükleyici öğrenme ortamının bir başka öncüsü, “Eduverse”ten sorumlu Birleşik Krallık merkezli şirket Avantis Education. Bu yenilikçi çözüm, okullara, öğrencilerin ve öğretmenlerin sanal sınıflar aracılığıyla etkileşim kurabilecekleri bir Metaverse ortamı sağlıyor. Öğrenciler, nerede olurlarsa olsunlar, güvenli ve kontrollü bir ortamda eğitim içeriğine erişebilirler.

Avantis, Eduverse’i platformlar arası, web tabanlı bir çözüm olarak piyasaya sürdü, bu nedenle yalnızca yaygın VR gözlüklerinde değil, tabletlerde, telefonlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve bilgisayarlarda da çalışıyor. Temel sistem eğitimciler için bile ücretsiz. Platform tamamen uzaktan ve hibrit öğrenme çözümlerini destekliyor ve öğrencileri sanal gezilere çıkarmak için bir Eduverse Expeditions eklentisi de var.

Prisms of Reality

Matematiğe odaklanan Prisms of Reality platformu, yerleşik VR teknolojisine sahip bir e-öğrenme ortamıdır. Şirket, beyinlerin deneyimsel olarak öğrenmeye bağlı olduğuna inanıyor ve bu da VR’yi eğitimde sahip olduğumuz en güçlü araçlardan biri yapıyor. Prisms of Reality, VR ortamlarını kullanarak yeni nesillerin STEM’e maruz kalma şeklini dönüştürmeyi umuyor.

Prisms of Reality, öğrencilerin cebir ve geometrinin temel kavramlarını birleştirmelerine yardımcı olmak için sürükleyici dokunsal ortamlarla en iyi uygulamalı pedagojiden yararlanıyor. Sanal öğrenme ortamları özelleştirilebilir ve öğretmenlere daha fazla stratejik planlama konusunda bilgi vermek için gerçek zamanlı analizler ve içgörüler sağlar. Prisms of Reality’nin kapsadığı güncel konular Matematik, Geometri, Fizik Bilimleri ve Fiziktir.

vr eğitim uygulamaları

GigXR

GigXR tarafından oluşturulan Gig sürükleyici öğrenme platformu, şirketlere, özellikle sağlık sektörüne odaklanan eksiksiz bir holografik uygulama kitaplığına erişim sağlar. Sürükleyici uygulamalarla GigXR, sonunda pahalı kadavraların yanı sıra mankenler ve simüle edilmiş hastalara olan ihtiyacı ortadan kaldırmayı umuyor.

GigXR, çeşitli kullanım durumları için bir dizi farklı öğrenme modülü oluşturmuştur. Şirketlerin uygulayıcıları insan hastalarla nasıl etkileşim kuracakları konusunda eğitmesine olanak tanıyan bir “HoloPatient” modülü var. GigXR’nin öğrenme merkezi, böbrekler, kalpler ve akciğerler gibi insan organlarının gerçeküstü holografik temsillerini keşfetmeyi kolaylaştıran ANIMA RES çözümü ile yakın zamanda güncellendi.

ENGAGE

ENGAGE, büyük ölçekli etkinliklere, grup oturumlarına ve öğrenme deneyimlerine ev sahipliği yapmak için ideal bir metaverse platformu. Kapsamlı ortam sayesinde şirketler ve eğitimciler, platformlar arası destek ve olağanüstü ölçek sunan özel metaverse dünyaları tasarlayabilir. Kendi simülasyonlarınızı ve sürükleyici içeriğinizi oluşturabilir ve sürükleyiciliği artırmak için uzamsal kayıt araçlarını kullanabilir.

ENGAGE, işbirliği, beyaz tahta ve sunumlar için yerleşik araçlarla ISO sertifikalı ve güvenlidir. Sıfırdan bir ortam oluşturmak istemeyen şirketlerin erişebileceği E NGAGE portföyünde önceden oluşturulmuş şablonlar var. Canlı destek ve sonsuz esneklikle ENGAGE, herkes için sürükleyici öğrenme deneyimlerine erişimi hızlandırmayı umuyor.

Frame

Frame, bugüne kadar mevcut olan en iyi bilinen VR işbirliği platformlarından biri. Tanınmış Virbela uygulamasının kardeş uygulaması olan Frame, eğitimcilere ve şirketlere kendi metaverse tarzı ortamlarında benzersiz öğrenme deneyimleri yaratma gücü veriyor. Frame ekosistemi bir WebX uygulamasıdır, bu da ona yalnızca VR gözlüklerinde değil, web tarayıcılarından ve diğer cihazlardan da erişilebileceği anlamına gelir.

Frame ile içerik oluşturucular kendi eğitim ortamlarını sıfırdan tasarlayabilir veya mevcut bir şablonu kullanarak içerik eklemeye başlayabilir. Eğitim sektörü için özel olarak ayarlanmış çeşitli harika özellikler de var. Örneğin, öğrencileri küçük gruplara ayırabilir ve farklı VR içeriklerini denemelerine izin verebilirsiniz. Şaşırtıcı sanal etkinliklere ev sahipliği yapmak için Frame’i de kullanabilirsiniz.

VictoryXR

Eğitim metaverse alanında bir lider olan VictoryXR, okullara ve şirketlere sınıflara, 3D VR nesnelerine, profesyonel gelişim hizmetlerine ve kapsamlı bir platforma erişim sağlıyor. VictoryXR ekosistemi, öğrencilerin ve öğretmenlerin gerçek uzamsal 3D’de etkileşim kurmasına olanak tanıyor. Bireyler, sınıf ortamlarında dolaşabilir ve gerçekten oradaymış gibi öğrenebilir, işbirliğine dayalı oturumlara ve sürükleyici tartışmalara katılabilir.

VictoryXR teknolojisi, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarların yanı sıra VR gözlüklerde çalışıyor, böylece ne tür bir donanım kullanıyor olursa olsun herkes dahil olabilir. 2021’de VictoryXR , dijital ikiz teknolojisini kullanarak 10 dijital üniversite kampüsünün oluşturulması için Meta Platformlar ile ortaklık kurdu .

Yorum yazın

TeknoVR