Samsung PC VR Gözlüğü Odyssey+ Bu Hafta %40 İndirimde

2017 Odyssey incelemeleri ile birlikte, piyasadaki en iyi VR gözlükleri arasına girmeyi başarmıştı. Bazı raporlara göre, ilk versiyonuna göre çok daha iyi ve 299 $ 'dan satışa

2 dakika, Okuma Süresi

Samsung bu hafta inanılmaz bir indirim kampanyası başlattı. Odyssey+ PC VR gözlüğü bu kampanya ile birlikte 400 $’lık satış fiyatını 299 dolara çekti. Bu,  200 $ (% 40) indirim demek.

Samsung‘un 2017’de piyasaya sürdüğü ilk PC VR gözlüğü olan orijinal Odyssey’nin yenilenmiş versiyonu. Ekim ayında piyasaya sürüldü ve OLED gösterimlerine yeni bir “anti screen door effect” teknolojisi, ergonomik ve ağırlık iyileştirmeleri ekledi.

Samsung PC VR Gözlüğü Odyssey+ Büyük İndirim

Microsoft’un Windows 10’da gelen yerleşik Windows MR platformunu kullanıyor. Bu platform, PC VR seti için varsayılan deneyim olarak karşımıza çıkıyor ve Microsoft Mağazası varsayılan mağazası, tabi Microsoft SteamVR sürücülerini kullanarak SteamVR ile de çalışır.

HTC Vive Pro ile aynı çözünürlüğe sahip, ve daha ucuz bir PC VR seti. Baz istasyonlarına ve kontrol cihazlarına sahip Vive Pro, 1.098 $ ‘dan başlayan fiyat ile satılıyor, tabi ki full set almaya kalkarsanız bu fiyat daha da yükseliyor.

Bu iki gözlükteki en büyük fark, konum izleme teknolojisidir. Vive Pro, SteamVR “Lighthouse” izleme sistemini kullanırken, Odyssey+ “dahili” izleme için gözlüğün önündeki iki kamerayı kullanıyor. Lighthouse genellikle denetleyici hareketi için daha fazla izleme aralıkla sayesinde daha iyi izleme kalitesi sağlıyor, ancak içeriden izleme için harici donanım kurulumu gerekmiyor, bu da kurulum ve kablo kalabalığı ile uğraşmamak anlamına geliyor ve daha kolay taşınabilir hale gelmesini sağlıyor.

odyssey

2017 Odyssey incelemeleri ile birlikte, piyasadaki en iyi VR gözlükleri arasına girmeyi başarmıştı. Bazı raporlara göre, ilk versiyonuna göre çok daha iyi ve 299 $ ‘dan satışa sunulması bu indirim ile güzel bir fırsat haline geliyor. Oyun ve Uygulama konusunda kafanızda soru işareti varsa, team’deki çoğu VR oyununu oynayabilirsiniz.

Bu çözünürlüğe sahip bir VR gözlüğün bu fiyat aralığına düşmesi en yakın kadar Kara Cuma döneminde olmuştu.

Yorum yazın

TeknoVR