Rokid, Max AR Akıllı Gözlük Tanıtımını Yaptı

2 dakika, Okuma Süresi

Çinli artırılmış gerçeklik (AR) firması Rokid, bu hafta Rokid Max AR, akıllı gözlüklerini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni cihaz, kullanıcılara hafif, kompakt bir sinema deneyimi sunuyor.

75 gram ağırlığında ve altı metre mesafede 215 inç geniş ekran sağlayan akıllı gözlükler, sinemaya gitme deneyimleri için mükemmel görselleştirmeler sağlıyor.

Ürün İçeriği:

  • Önceki nesillere göre yüzde 50 daha büyük olan 215 inç, çerçevesiz ekrana sahip sinema sınıfı MAX ekran. Ayrıca konfor ve net görseller için 120 hertz yenileme hızlarını destekliyor. MAX ekranı ayrıca, tüm konumlardan ve açılardan görüntülemeyi sağlamak için yaklaşık 50 derecelik bir görüş alanı (FoV) sunuyor.
  • Kaliteli görsel-işitsel deneyimler, Sony Semiconductor Solutions Corporation’ın çözümleriyle tamamlanıyor. Yeni eklenti, daha keskin görüntü kalitesi, 1920 x 1080p mikro OLED ekran çözünürlüğü ve 600 nite kadar parlaklık sağlıyor. MAX ekranı ayrıca ışık sızıntısını yüzde 90’a kadar azaltıyor ve sinema kalitesinde görsel-işitseller için yüksek tanımlı ses sağlıyor.
  • Akış hizmeti entegrasyonu için yüksek bant genişliğine sahip Dijital İçerik Koruması (HDCP) desteği. Bu, Rokid AR akıllı gözlüklerinin dijital telif haklarına erişmesini sağlıyor ve hiçbir kısıtlama olmaksızın bir dizi film, TV programı ve hizmet sunuyor.
  • Miyop kullanıcılar için ayarlanacak görme erişilebilirliği. Kullanıcılar lensleri 0,00 ila -6,00 derece arasında ayarlayabiliyor. Gözlük aynı zamanda TÜV Rheinland sertifikalı ve Düşük Mavi Işık, Flicker Free ve Eye Comfort testlerinden geçti.

Rokid Max Akıllı Gözlükler, Diğer Güncellemeler

Cihaz, akıllı telefonların ve bilgisayar ekranlarının sağlayamadığı akış hizmetleri gibi tiyatro deneyimleri arayanları hedefliyor.

Rokid Donanım Tasarım Merkezi Başkanı Hui Du, Rokid Air ile karşılaştırıldığında cihaz yükseltmeleri hakkında söyledikleri:

“Bu inanılmaz AR gözlükleri, işe gidip gelenlerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine olanak tanıyor – hantal ve pahalı bilgisayarlar, ana bilgisayarlar ve ekranlar taşımadan film izlemek, oyun oynamak, göz atmak veya işlerini yapmak için büyük bir ekranın keyfini çıkarın.”

Rokid ayrıca, Rokid Station taşınabilir terminal bilgi işlem birimini duyurduktan sonra, akıllı gözlüklerinin çok sayıda cep telefonuyla birlikte çalışabilirliği üzerine çalışıyor. Yenilik, telefon uyumsuzluğuyla ilgili sorunları çözmeyi amaçlıyor ve zamanı geldiğinde yurtdışı pazarlara da sunulacak.

Cihazları şirketin web sitesinde 439 dolara ön sipariş verebilirler.

Yorum yazın

TeknoVR