Ray-Ban ve Facebook’un Akıllı Gözlükleri 9 Eylül’de Piyasaya Sürebilir

Cihazın gerçek işlevinin ne olduğunu öğrenmek için Perşembe günü resmi ayrıntıları görmemiz gerekiyor. Facebook aynı zamanda, daha gelişmiş AR prototipini geliştiriyor.

3 Okuma Süresi

Ray-Ban akıllı gözlüğü ile ilgili resmi internet sitesi “09/09/2021” tarihli bir duyuru yayınlayarak herkesin bu Perşembe günü akıllı gözlükler hakkında daha detaylı bilgi alacağını ima etti. Akıllı gözlüğün silüeti olma ihtimalinin yüksek olduğu resimden de anlaşılıyor ama bunun dışında neredeyse hiçbir detay yok.

Resmi web sitesi sayfası, kullanıcıların bildirim alabilmeleri için kayıt yapmalarına izin veriyor, ancak akıllı gözlüklerinin bu hafta gerçekten piyasaya sürülüp sürülmeyeceği belli değil. Geçen yıl Facebook, akıllı gözlüğün 2021’de piyasaya sürüleceğini söylemişti. Son zamanlarda CEO Zuckerberg, şirketin bir sonraki donanım ürünü olacağını doğruladı.

akıllı gözlükleri

Ray-Ban ve Facebook’un ortak Akıllı Gözlükleri

Facebook’un AR ve VR başkan yardımcısı Andrew Bosworth, Zuckerberg, akıllı gözlüklerin ortaya çıkışını önceden haber veren bir video kayıt işlevi gibi görünen akıllı gözlük işlevini gösterdi. Ancak gözlüklerin kendisi videoda görünmedi.

Belki Facebook’un Ray-Ban ile yaptığı işbirliği, gerçek bir artırılmış gerçeklik özelliği içermeyecek, ancak daha önceki Snap Spectacles‘lardan birine benzeyebilir (etkileyici bir AR gözlük prototipine dönüşmüştür). Cihazın gerçek işlevinin ne olduğunu öğrenmek için Perşembe günü resmi ayrıntıları görmemiz gerekiyor. Facebook aynı zamanda, daha gelişmiş AR prototipini geliştiriyor.

Yorum yazın

TeknoVR