QuestHaven, D&D Gibi Masa Oyunları VR’a Geliyor, Kickstarter Çok Yakında

1 dakika, Okuma Süresi

QuestHaven VR ve PC kullanıcılarına Dungeons & Dragons gibi masa üstü oyunları oynamak için ihtiyaç duydukları tüm araçları getirmek isteyen yeni bir masa üstü VR oyun simülatörüdür.

Projenin arkasındaki ekip, simülatör ile ortamlar oluşturmanıza ve oyun kurallarını sizin düzenleyip belirlemenize izin vereceğini, böylece D&DPathfinder veya Shadowrun gibi herhangi bir rol yapma masa üstü oyununu oynayabileceğinizi söylüyor.

questhaven vrQuestHaven’ın Quest 2, PC VR ve standart PC ortak olarak çalışacak şekilde geliştirileceği söyleniyor. Oyuncular kendi zindanlarını ve oyun alanlarını oluşturarak, kuralları belirleyebilecekler. Zindan ustası olarak sizde avatar oluşturma arayüzü ile kendi avatarınızı düzenleyebilecek kendinize özel bir avatar ile oyuna girebileceksiniz.

Ekip, modül yaratıcılarının modüllerini katalog ve ayrıntılı haritalarla birlikte satabilmeleri için bir pazar aracılığıyla kullanıcı tarafından oluşturulan öğeleri eklemek istediğini söylüyor – Steam Marketplace’e benzer bir şey olabilir.

QuestHaven’ın yaratıcıları, 2022’nin ilk çeyreğinde yayınlanması planlanan bir Kickstarter kampanyası aracılığıyla geliştirmeyi finanse etmek istiyorlar.

Bu arada, oyunun web sitesinde güncellemeler için kayıt olabilirsiniz,  böylece Kickstarter’da lansmanını ilk duyanlar arasında olabilirsiniz. Elbette biz de takip edeceğiz, yeni gelişmeleri sizin ile paylaşacağız.

Yorum yazın

TeknoVR