AT&T, Q.reality ile Canlı Maç İstatiklerini AR İçeriğiyle Getiriyor

Q.reality ile canlı oynanan maçlar sırasında istatistikleri görmek için telefonunuza bakmanız yeterli olacak.

2 dakika, Okuma Süresi

AR spor eğlence şirketi Quintar ve AT&T,  AT&T 5G ağı kullanılarak oyunlar, oynanırken arenalarda ve spor salonlarında AR içeriğine erişmenize izin vererek istenilen verileri görebileceğiniz sistem geliştirmek için ortaklık kuruyor. Fan teknolojisi platformu, canlı oyunları deneyimleme şeklinizi yeniden keşfederek spor eğlencesinde ezber bozan olmayı vaat ediyor.

Oyun sırasında istatistikler veya tekrarlar için jumbotron’a bakmak yerine, gerçek zamanlı olarak gerçek dünya üzerinde katmanlı AR içeriğine erişmek için mobil cihazınızı kullanabileceksiniz. Bu, oyun grafiklerinden ve oyuncu istatistiklerinden, oyunu evde televizyonunuzda izlerken görebileceğiniz çeşitli diğer bilgilere kadar her şey olabilir. Bu, Q.reality adlı türünün ilk örneği bir platform kullanılarak gerçekleştirilecek.

quintargolf 1

“Bir maçı bizzat izlerken hissettiğiniz enerji güçlüdür. AT&T 5G Ürün ve İnovasyon Başkan Yardımcısı Glenn Couper resmi bir basın açıklamasında, “AT&T 5G tarafından desteklenen ilgi çekici grafikler ve artırılmış görselleştirmeler kullanan sürükleyici bir deneyimle bunu geliştirmenin yollarını araştırıyoruz ” dedi.

Şu anda AT&T, NBA ve WNBA için resmi 5G kablosuz ağ konusunda özel bir anlaşmaya sahip ve bu, Quintar’ın AR içeriği sağlamak için kullanacağı altyapı olacak.

Kısa bir süre önce Quintar, PGA Tour’un resmi Mobil AR Geliştiricisi seçildi ve bu nedenle, daha fazlasını üretmek amacıyla golfle ilgili çeşitli metaverse deneyimleri aracılığıyla doğru gerçek dünya AR içeriği sunmak için Q.reality platformlarını kullanacak.

Aynı basın açıklamasında, Quintar Platform Ürünleri ve Deneyimlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Buddy Scott, bu yeni ortaklıkla ilgili heyecanını şöyle dile getirdi: “Spor tutkunlarını heyecanlandırmanın ötesinde, artırılmış gerçekliğin bir Scott, “AT&T ile birleştirilmiş doğru uzun menzilli AR görselleştirmesi sunan Quintar platformu 5G, evde oynanan maçlara katılmayı, güçlü anlamlı oyun içi, sahada AR metaverse deneyimlerine dönüştürüyor.”

Q.reality, cihazdan bağımsızdır, yani AR içeriğine erişmek için iPhone’unuzu veya Android cihazınızı kullanabilirsiniz. Platform, nerede olursanız olun, harika etkileşimli içerik sunmak için tasarlanmıştır.

Yorum yazın

TeknoVR